Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Dotacje na boiska w Jedwabnem i Wiźnie

Główne zdjęcie
Adam Niebrzydowski burmistrz Jedwabnego, poseł Bernadeta Krynicka, Mariusz Soliwoda wójt Wizny

Niemal 1,5 mln zł dotacji ma otrzymać gmina Jedwabne, a prawie 950 tys. zł gmina Wizna na budowę nowoczesnych boisk sportowych. Pieniądze będą pochodziły z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. W obu miejscowościach zmodernizowane będzie m.in. boiska do piłki nożnej i samorządowcy liczą, że być może to przyczyni się do odbudowy piłkarskich drużyn „Skra” Wizna i „Victoria” Jedwabne.

Wnioski podłomżyńskich gmin pozytywnie przeszły ocenę komisji formalno-merytorycznej w ministerstwie. Wniosek Jedwabnego w tym tygodniu, wniosek z Wizny przed miesiącem. O wynikach oceny wniosków poinformowano podczas konferencji prasowej z poseł Bernadetą Krynicką.
W przypadku gminy Jedwabne wniosek dotyczył dofinansowania budowa boiska piłkarskiego i kompleksu lekkoatletycznego z bieżnią 300 metrów przy Zespole Szkół w Jedwabnem. Poseł Krynicka mówiła, że tam ukończyła szkołę podstawową i średnią iż że zewnętrzna infrastruktura sportowa do dziś jest praktycznie taka sama. Ministerstwo sportu na to zadanie zgodziło się przeznaczyć w przyszłym roku 1 mln 475 tys. 900 zł. To połowę kosztów przedsięwzięcia.
- Ma powstać boisko pełnowymiarowe o sztucznej nawierzchni z infrastrukturą lekkoatletyczną – mówił burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski. - Mam nadzieję, że wskrzesimy zespół piłki  nożnej, bo warunki do tego będą bardzo dobre – dodawał.

W przypadku gminy Wizna złożony wniosek obejmował przebudowę trzech boisk do piłki siatkowej i koszykówki przy szkołach podstawowych w Wiźnie, Rutkach, Starym Bożejewie oraz boiska do piłki nożnej w Wiźnie. To zadanie rozpisane na dwa lata 2020 – 2021, a przyznana dotacja ma wynieść 940 tys. 800 zł.
- Przy szkołach powstaną boiska z nawierzchnia tartanową, a dziś są tam boiska asfaltowe, więc bardzo niebezpieczne – mówił wójt Wizny Mariusz Soliwada zaznaczając, że boisko w Wiźnie i Rutkach będą oświetlone.
W przypadku boiska piłkarskiego w Wiźnie, które znajduje się tuż nad brzegiem Narwi, zachowa ono nawierzchnie trawiastą, ale będzie trochę podwyższone i będzie miało wysokie ogrodzenie od strony rzeki, tak by podczas meczów piłki już tam nie wpadały.

Poseł Krynicka zwracała uwagę, że w tym roku wśród wniosków, które dotychczas uzyskały pozytywna ocenę zespołu do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej jest pięć wniosków z województwa podlaskiego w tym dwa z terenu powiatu łomżyńskiego.
Pozytywnie oceniono został także m.in. wniosek złożony przez gminę Kolno. Ona zabiegała o wsparcie na przebudowę, rozbudowę, remont i ocieplenie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Borkowie. Przyznana  dotacja ma wynieść 600 tys. zł w 2020 r. i  495 tys. 100 zł w 2021 r.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę