Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 września 2022 napisz DONOS@

Łobodziński zwycięża

Główne zdjęcie
Piotr Łobodziński na tel Ostankino TV Tower w Moskwie

Eksportowy biegacz LŁKS „Prefbet” Śniadowo Łomża Piotr Łobodziński udanie rozpoczął drugą część sezonu. Po wakacyjnej przerwie od startów 24 sierpnia pewnie zwyciężył w moskiewskiej wieży telewizyjnej Ostankino TV Tower ustanawiając nowy rekord trasy, a w ten weekend wygrał 6. edycję ekstremalnego biegu Kill the Devil Hill na skocznię narciarską Orlinek w Karpaczu.

Całkowita wysokość wieży Ostankino w Moskwie to 540 metrów. Ścigający się po niej zawodnicy kończą bieg na tarasie widokowym na 337 metrze.  W ubiegłym roku prezentujący LŁKS „Prefbet” Śniadowo Łomża Łobodziński w biegu na wieżę Ostankino TV Tower zajął drugie miejsce przegrywając złoto o 0,8 sek. 
- Przez rok zapomniałem jak bardzo strome są tu schody. To prawdziwa wspinaczka, w niektórych momentach nie da się biec. To bardziej przypomina wejście po drabinie. Niemniej jestem bardzo zadowolony, iż w tym roku wygrałem i poprawiłem rekord trasy należący do Christiana Riedla – mówił Łobodziński. 
To był 10 start Łobodzińskiego na schodach w obecnym roku i 10 zwycięstwo. 

Z kolei w ostatnią sobotę wakacji Piotr Łobodziński przyjechał tradycyjnie do Karpacza na kolejną edycję ekstremalnego biegu Kill the Devil Hill. Trasa liczy tylko, albo aż, 300 metrów. Zawodnicy mają do pokonania 50 m zbiegu, 50 m przeprawy przez zbiornik wodny, następnie 140 m zeskoku i 60 m rozbiegu skoczni. Łobodziński nie dał szans rywalom i pomimo, iż z wody nie wyszedł jako pierwszy z zawodników, szybko odrobił straty i objął prowadzenie, po czym niezagrożony wdrapał się na szczyt skoczni. Piotr Łobodziński na pokonanie trasy biegu Kill the Devil Hill potrzebował 3 minut i niespełna 9 sekund.

Andrzej Korytkowski prezes LŁKS „Prefbet” Śniadowo Łomża podaje, że w Karpaczu w biegu kobiet wystartowała żona Łobodzińskiego - Iwona Wicha, która również jest lekkoatletką reprezentująca łomżyński klub. Przez większą część biegu prowadziła, ale ostatecznie zakończyła rywalizację na drugiej pozycji. Jej czas na Kill the Devil Hill to 4 minuty i 33,99 sekundy.

220810024636.gif
Foto: Piotr Łobodziński na tel Ostankino TV Tower w Moskwie
Foto:
Foto:
Foto: Łobodziński jako pierwszy wbiega na skocznię narciarską Orlinek w Karpaczu
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę