Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Łomżyński akcent na II Igrzyskach Europejskich

W Mińsku uroczyście otwarto II Igrzyska Europejskie. Do końca czerwca w stolicy Białorusi rywalizować będzie ponad 4 tysiące sportowców z 50 krajów z Europy. Reprezentacja Polski w Mińsku liczy 151 zawodniczek i zawodników, a poza nimi jest także człowiek z Łomży. Karol Łebkowski został powołany jako jeden z 40 sędziów z najwyższą klasą pochodzących z krajów europejskich, którzy na Igrzyskach sędziować będą zapasy.

Na II Igrzyskach Europejskich łącznie zostanie rozdane ponad 200 kompletów medali. Program Igrzysk przewiduje rywalizację w: badmintonie, boksie, gimnastyce, judo, sprincie kajakowym, karate, kolarstwie, koszykówce 3x3, la, łucznictwie, sambo, siatkówce plażowej, strzelectwie, tenisie stołowym i zapasach. To właśnie w tej ostatniej dyscyplinie na matach będzie można zobaczyć mieszkańca Łomży. Nie będzie walczył, ale sędziował te walki. 
- Rywalizacje zapaśników zaczynają się we wtorek – mówi Karol Łebkowski, który w sobotnie popołudnie wylatywał do Mińska. - Byłem na pierwszych Igrzyska Europejskich w Baku, teraz jadę na drugie Igrzyska do Mińska, ale imprez o randze mistrzostw Europy czy Świata sędziowałem już ponad 30.   
Najważniejszą imprezą sportową, w której brał udział Łebkowski, były Igrzyska Olimpijskie w Brazylii. Wówczas przez osiem dni sędziował ponad 30 walk włącznie z najważniejszymi finałami o złote medale.
- Na razie nie wiemy, które walki będziemy sędziować. Decyduje o tym losowanie komputerowe – tłumaczy. 
Karol Łebkowski chwali organizację I Igrzysk Europejskich, które przed czterema laty odbyły się w Baku, stolicy Azerbejdżanu. Mówi, że z pierwszych informacji wynika, że w Mińsku także wszystko zostało ponoć zorganizowane perfekcyjnie. 

Karol Łebkowski urodził się w 1965 r. w Łomży. Zapasy zaczął uprawiać w 1978, a największymi osiągnięciami zawodniczymi było zajęcie 2. miejsca w międzynarodowym turnieju im. Władysława Bajorka w 1981, w wyniku czego dostał powołanie do zapaśniczej kadry Polski, i 4. miejsce w Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży w 1982. 
Od 1991 roku Łebkowski zajmuje się sędziowaniem zapasów zdobywając kolejne kategorie aż do tej najwyższej olimpijskiej. 
Karol Łebkowski od lat jest też działaczem Polskiego Związku Zapaśniczego – był m.in. przewodniczący kolegium sędziów PZZ, a teraz jest członkiem Zarządu Związku (kadencja 2016 -2020). 
W Łomży Karol Łebkowski zajmuje się trenowaniem młodych zapaśników i jest... dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę