Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Obrycki pierwszy w Turnieju Mistrzów Ligi Białostockiej

Główne zdjęcie
Tomasz Obrycki

Tomasz Obrycki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 10 i podopieczny Vafy Mammadova z Klubu Sportowego „Elbrus” Łomża wygrał białostocki Turniej Mistrzów XXIV edycji Szachowej Ligi Szkolnej w grupie chłopców do lat 8. Grali tam najlepsi z najlepszych zawodników województwa podlaskiego, a dla Tomasza Obryckiego były to także przygotowania do występu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w wakacje.

Jak przekazuje Piotr Obiedziński turniej ten był niewątpliwie najmocniej obsadzoną imprezą szachową w województwie w swojej kategorii w tym roku. O zakwalifikowaniu się do niego decydowała suma punktów i miejsca uzyskane w cyklicznych turniejach odbywających się przez 8 miesięcy, w których każdorazowo grało ok. 50 - 60 chłopców. Ostatecznie spotkało się w nim 7 najlepszych chłopców, wśród których znalazł się Tomasz Obrycki, jako jedyny reprezentant Łomży. Poza nim do finału zakwalifikowało się jeszcze 5 reprezentantów Białegostoku oraz 1 chłopiec z Suwałk.
- Ciężka praca, talent oraz pasja z jaką Tomasz podchodzi do szachów przyniosły efekt w postaci pewnej wygranej młodego łomżyniaka - przekazuje Piotr Obiedziński. - Z dorobkiem 9 punktów wyprzedził drugiego w turnieju Kamila Jasiulewicza aż o 1,5 punktu. Turniej ten był kolejnym etapem przygotowań Tomka Obryckiego do występu w Mistrzostwach Europy w Bratysławie na Słowacji, które odbędą się w dniach 1-11.08.2019r.

Dodać należy, że Tomasz Obrycki wygrał zorganizowany w Łomży Turniej z okazji Dnia Dziecka w grupie chłopców do lat 9. Dobry wynik odnotował w tej grupie wiekowej również inny reprezentant Elbrusa – Piotr Ciszewski zajmując wysokie 3 miejsce. W kategorii dziewcząt do lat 12 pewnie wygrała Dominika Ciszewska. Reprezentantka Elbrusa w całym turnieju, bez podziału na płeć i wiek zajęła bardzo dobre 3 miejsce.  W kategorii chłopców do lat 12 triumfował Jakub Firmuga przed Juliuszem Wróblewskim i Wiktorem Potkaj. 
W kategorii chłopców do lat 16 pierwsze miejsce zajął Karol Dłużniewski z Klubu Sportowego Elbrus Łomża przed Pawłem Zalewskim reprezentującym Katolickie Gimnazjum im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Łomży oraz Mikołajem Gromkiem z Elbrusa.
W grupie 39 rywalizujących ze sobą przedszkolaków w przeprowadzonym w SP 9 Turnieju Szachowym z okazji Dnia Dziecka najlepszym szachistą okazał się Patryk Potkaj z Elbrusa, który wyprzedził innego wychowanka trenera Vafy  Mammadova Błażeja Targońskiego. Patryk na co dzień chodzi do przedszkola nr 5 w Łomży, natomiast Błażej Targoński uczęszcza do przedszkola nr 14 w Łomży.
Grupę dziewcząt do lat 7 wygrała Maja Szewczyk z przedszkola nr 10 w Łomży przed Polą Obiedzińską z Klubu Sportowego Elbrus Łomża (przedszkole nr 15 w Łomży ) i Adrianną Żelazną z Przedszkola nr 14. Adrianna również trenuje pod okiem trenera Vafy Mammadova.

Duży sukces odniosła Pola Obiedzińska w III edycji Podlaskiej Szachowej Ligi Przedszkolnej, która odbyła się w roku szkolnym 2018/2019 w Białymstoku. Pola zajęła 2 miejsce w końcowej klasyfikacji indywidualnej dziewcząt urodzonych w 2012 roku. Liga składała się z 8 granych cyklicznie turniejów. O miejscach decydowała suma zdobytych punktów przez daną zawodniczkę w 6 turniejach. Dwa najgorsze rezultaty (7 i 8) były odrzucane. W grupie, w której rywalizowała Pola grało 35 zawodniczek. Pola była w tym gronie jedyną reprezentantką Łomży. W końcowej klasyfikacji całej III edycji Podlaskiej Ligi Przedszkolnej Pola, bez podziału na na płeć i wiek, zajęła wysokie 15 miejsce wśród 221 sklasyfikowanych zawodników. Uroczysta gala zakończenia i wręczenia zwycięzcom pucharów, medali, dyplomów i nagród odbyła się w sobotę w Białymstoku.

Piotr Obiedziński podkreśla, że za sukcesami zawodniczek i zawodników Klubu Sportowego Elbrus Łomża stoi trener Vafa Mammadov, który swoją pasją zaraża kolejne pokolenia szachistów. Trener jest zadowolony z wyników swoich podopiecznych, podkreślając jednocześnie, że ich dobre wyniki to również zasługa samych adeptów „królewskiej gry”, którzy poprzez systematyczne treningi stale zwiększają swój poziom sportowy, a także  rodziców wytrwale wspierających dalszy rozwój swoich dzieci.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę