Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Bokserski trening na Starym Rynku

Zawodnicy bokserskiego klubu sportowego „Tiger” Łomża wieczorem trenowali na Starym Rynku. To były zajęcia pokazowe w ramach obchodzono w całym kraju Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego. - Praktycznie we wszystkich klubach bokserskich zrzeszonych w Polskim Związku Bokserskim takie akcje dzisiaj odbywają się – mówi Zbigniew Maleszewski, trener i twórca łomżyńskiego „Tigera” oraz wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Ogólnopolski Dzień Boksu Olimpijskiego wczoraj obchodzony był po raz trzeci. 
- To dzień, w którym cała rodzina pięściarska w naszym kraju ma swoje święto, obchodzone w jak najbardziej pięściarski sposób, czyli poprzez: walki pokazowe, pokazy techniki, pokazy treningu, czy wreszcie treningi otwarte, a także konkursy i zabawy sprawnościowe – przekazywali działacze PZB.
W Łomży do „świętowania” włączyli się zawodnicy „Tiger”. Dziesięcioro z nich, pod okiem  Zbigniewa Maleszewskiego przeprowadziło wieczorny trening na środku Starego Rynku. 
- Boks ma w Polsce masę sympatyków, masę kibiców, sporo ludzi chce trenować boks – mówił Maleszewski. - Widzą, że ten trening bokserski ma służyć nie tylko samej rywalizacji sportowej w ringu, ale również temu, żeby kształtować człowieka. Typowy trening aerobowy, anaerobowy, można poprawić swoją sylwetkę, psychikę przede wszystkim. Jeżeli ktoś ma tam chęci wyżycia, to trening boksu jest typowym treningiem, gdzie można przyjść, wyładować się na tym worku, a później to pomaga w normalnym funkcjonowaniu.     
Boks przez niektórych nazywany jest „szlachetną szermierką na pięści”. Otwarte, odbywające się w przestrzeni publicznej zajęcia zawodników z klubów w całym kraju, miały pokazać piękno tego sportu w jego olimpijskiej odmianie.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę