Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Medale Maratonu i Elbrusa

Z trzema miejscami na podium wrócili reprezentanci łomżyńskich klubów szachowych z XXI Mistrzostw Województwa Podlaskiego Juniorów rozgrywanych w kategoriach od 8 do 18 lat. Zawody odbyły się w Kompleksie Hotelowym "Nad Zalewem" w Wasilkowie.

W sumie na wojewódzki czempionat wybrało się trzynaścioro młodych łomżan. Puchary i medale za miejsca w pierwszej trójce wywalczyli startujący w najstarszych kategoriach wiekowych Magdalena Łukaszewska (Maraton Łomża), która była trzecia w grupie dziewcząt do 18 lat, Monika Marcińczyk (również Maraton), która zajęła drugą lokatę w kategorii dziewcząt do 16 lat oraz zawodnik Elbrusa Łomża, Paweł Szeligowski, który sprawił niespodziankę zdobywając brąz w grupie chłopców do 16 lat. Dla obu szachistek były już kolejne krążki wywalczone w historii występów w mistrzostwach województwa, natomiast dla podpieczonego trenera Vafy Mammadova trzecie miejsce jest największym sukcesem w dotychczasowej przygodzie z szachami.
W najliczniej obsadzonych grupach chłopców do 8 i 12 lat, w których zagrało po 28 zawodników, łomżanie mieli po trzech reprezentantów. W rywalizacji najmłodszych adeptów królewskiej gry czwartą lokatę zajął Tomasz Obrycki, dziesiąty był Jerzy Chełstowski, a na piętnastym miejscu zawody zakończył Piotr Ciszewski (cała trójka Elbrus). W kategorii do 12 lat na dziewiątej pozycji zmagania zakończył Bartosz Chełstowski (Elbrus), trzy pozycje dalej był Jakub Firmuga, a czternastą pozycję zajął Stanisław Wiszniewski (Maraton).
Także trzech szachistów z Elbrusa rywalizowało w zdecydowanie najsilniejszej grupie chłopców do 14 lat. W stawce 19 zawodników najlepiej spisał się ten najbardziej doświadczony Michał Karwowski, który był ósmy, natomiast Karol Dłużniewski i Marcin Karwowski uplasowali się na dalszych miejscach.
Tuż za podium zmagania zakończyła mieszkająca na co dzień w Szepietowie, ale reprezentująca Maraton Łomża Maria Samełko, która dzielnie walczyła w grupie dziewczynek do 8 lat. W pierwszej dziesiątce uplasowała się także 11-letnia szachistka Elbrusa, Dominika Ciszewska, która w kategorii dziewcząt do 12 lat zajęła 9. lokatę.
W klasyfikacji drużynowej tym razem łomżyńskie kluby nie odgrywały dużej roli. Ubiegłoroczny brązowy medalista, Maraton uplasował się na piątej pozycji, a debiutujący na mistrzostwach województwa Elbrus zajął ósme miejsce.

is

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę