Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

W piątek mecz „Akademiczek” o ekstraklasę – zapraszamy!

Główne zdjęcie
Wacław Tarnacki trener oraz Weronika Łuba kapitan drużyny AZS PWSIP METAL-TECHNIK Łomża (Fot. Jacek Bochenko)

W najbliższy piątek AZS PWSIP METAL-TECHNIK Łomża powalczy o awans do ekstraklasy tenisa stołowego kobiet. Podopieczne trenera Wacława Tarnackiego zmierzą się z MKS Płotbud SKARBEK Tarnowskie Góry. Zwycięska drużyna trafi do prestiżowego grona dziesięciu najlepszych drużyn w Polsce. – To wspaniała szansa, którą zamierzamy wykorzystać – przekonuje Weronika Łuba, kapitan drużyny oraz młoda wykładowczyni wychowania fizycznego w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Mecz o wszystko zostanie rozegrany 7 czerwca o godz. 18.00 w Hali Sportowej przy II LO w Łomży. O jego losach decydować będą „Akademiczki” w składzie: Weronika Łuba, Anna Zielińska, Aleksandra Jarkowska oraz pochodząca z Chin Ren Bingran, sympatycznie nazywana przez koleżanki „Żanią”. – Poziom drużyn jest bardzo wyrównany. Na mecz zapraszamy łomżyńskich kibiców, rodziny z dziećmi. Będą specjalne atrakcje, losowane nagrody. Z aplauzem własnej publiczności łatwiej o zwycięstwo – przekonuje Wacław Tarnacki, doświadczony trener i mentor łomżyńskich pingpongistek.

„Akademiczkom” kibicuje społeczność PWSIiP. – Dziewczyny z Łomży zawsze sięgają po zwycięstwo – mówi Klaudia Kuligowska, studentka prawa, która, wspólnie z innymi żakami, będzie 7 czerwca domykać na Muszli Koncertowej w Łomży ostatnie detale przez koncertem Juwenalia 2019. Ten także startuje o godzinie 18:00. – Będziemy się bawić w amfiteatrze, ale także kibicować dziewczynom. Wierzymy, że to drużyna naszych pingpongistek będzie największą gwiazda piątkowego wieczoru – mówi Patryk Józefowicz, student administracji oraz absolwent Liceum Mistrzostwa Sportowego. W tej prowadzonej przez PWSIiP szkole, we wtorki i piątki, odbywają się zajęcia z ping-ponga dedykowane młodym adeptom tej dyscypliny.

乒乓球  – tak wygląda chiński zapis nazwy „tenis stołowy”. Z Chin do Łomży przyjechała w wieku 14 lat jedna z ambitnych zawodniczek AZS PWSIP METAL-TECHNIK Łomża, czyli Ren Bingran. W Polsce zdała maturę, przyjęła chrzest, stanęła na ślubnym kobiercu. – Żania jest wielkim atutem naszej drużyny – mówi Wacław Tarnacki, trener i ojciec chrzestny Chinki. To z nim doskonale wyćwiczyła odbicia piłeczek, uczyła się jak zwyciężać sety, ale także po raz pierwszy w życiu przekroczyła, zauroczona religijnym obyczajem, próg katolickiej świątyni. W piątek od jej formy, a także formy pozostałych trzech wytypowanych przez trenera do głównego składu zawodniczek, będzie zależał los prestiżowego meczu. – Zamierzamy zapisać wspaniałą kartę w historii łomżyńskiego tenisa stołowego – przekonuje Weronika Łuba. 

„Akademiczki” przez trzy sezony pod rząd (ostatni raz w sezonie 2013/2014) grały już w ekstraklasie, jako AZS PWSIP Wałkuscy. Przed nimi szansa na powtórzenie historycznego sukcesu. 

Jolanta Święszkowska


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę