Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Medale pływaka z Łomży na Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Olsztynie

Filip Rudczyk, z klubu UKS Butterfly Łomża, zdobył dwa złote medale w stylu grzbietowym podczas Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Olsztynie. 10-latek wygrał na dystansie 50 m. i był trzeci na 100 m.

III Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Olsztyna odbyły się 1 i 2 czerwca. Rywalizowało w nich blisko 600 zawodników z 54 klubów z Polski, Rosji, Litwy i Ukrainy. Łomżę reprezentowało czterech najlepszych zawodników UKS Butterfly z rocznika 2008 i 2009. Dla nich był to debiut w starcie na obiekcie o wymiarach olimpijskich - basen 50 m. 
Najlepszym zawodnikiem łomżyńskiej drużyny został Filip Rudczyk, który zdobył dwa medale w stylu grzbietowym: złoty na dystansie 50 m. i brązowy na 100 m. Jak podkreśla trener Bartosz Kutny jest to, jak dotychczas największy sukces 10-letniego zawodnika, który pływanie trenuje od 4 lat.  Jarosława Szeremeta, prezesa UKS Butterfly, wskazuje także nowy rekord życiowy Filipa na dystansie 50 m stylem dowolnym (0:38,79), który, co prawda medalu nie dał, ale jest bardzo dobrym wynikiem, pozwalającym optymistycznie patrzeć na starty młodego zawodnika w przyszłości.
 
Szeremeta przekazuje, że pozostali zawodnicy UKS Butterfly również nie zawiedli.
Debiut na dystansie 200 m stylem dowolnym zaliczyli 11-latkowie: Maja Dużyńska i Igor Darmetko, osiągając bardzo dobre wyniki: Maja - 3:21, 25, a Igor - 3:11,94. Również na dystansie 100 m stylem grzbietowym Maja i Igor ustanowili nowe rekordy życiowe, co niestety nie wystarczyło na zdobycie medali.
Kolejna zawodniczka Kaja Kurpiewska ustanowiła rekord życiowy na dystansie 50 m stylem klasycznym (0:50,68), co pozwoliło jej na zajęcie wysokiej szóstej lokaty. Konkurencja była olbrzymia, zaś do miejsca na podium zabrakło …0,9 sek. Świadczy to o bardzo wysokim poziomie zawodów, gdzie o zwycięstwie już w tej kategorii wiekowej, bardzo często decydują detale. Kaja startowała z bardzo mocnymi zawodniczkami z Rosji i Litwy, a osiągnięty wynik można uznać za spory sukces.
- Osiągane przez najmłodszych zawodników wyniki, dowodzą o dobrym kierunku szkolenia naszych podopiecznych – podkreśla Jarosława Szeremeta prezesa UKS Butterfly Łomża. - W kolejnych już zawodach, udowadniamy, iż łomżyńscy pływacy potrafią nawiązać równorzędną rywalizację z zawodnikami, z klubów z całej Polski oraz z zagranicy. Ciężka praca na treningach, wiara w sukces oraz wspaniała atmosfera w drużynie, powoduje nie tylko osiągnięcie wyników, ale -przede wszystkim - rozwijanie pasji, jaką jest pływanie.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę