Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Trzonkowska ze złotym medalem Akademickich Mistrzostw Polski

Główne zdjęcie
Beata Trzonkowska z medalami Akademickich Mistrzostw Polski, i Mistrzostw Polski Akademickich Związków Sportowych (Fot. Jacek Bochenko)

Beata Trzonkowska, kulomiotka z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, wywalczyła złoto Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Łodzi. Pchnięta przez sportsmenkę kula poszybowała na odległość 14.11 metrów.

W weekend na stadionie AZS Łódź rozgrywane były Akademickie Mistrzostwa Polski, połączone z Mistrzostwami Polski Akademickich Związków Sportowych. Ta największa impreza lekkoatletyczna naszego kraju przyciągnęła na stadion około 1300 studentek i studentów.  
- Rewelacyjne wyniki w kategorii kobiet osiągnęła jedyna reprezentantka PWSIiP w Łomży Beata Trzonkowska zdobywając brązowy medal w konkurencji pchnięcia kulą bardzo dobrym wynikiem - 14.11 metra i jednocześnie złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Polski – podkreśla Jan Kotowski. 
– Jadąc na mistrzostwa nie spodziewałam się złota, po cichu liczyłam na srebro. Zrobiłam sobie wspaniałą niespodziankę – mówi Beata Trzonkowska. – Robię jeden, a zdarza się, że i dwa treningi dziennie. To ciężka praca, która daje satysfakcję.
Na tej samej imprezie zajęła czwarte miejsce w rzucie dyskiem, z wynikiem 48.17, co jest także nowym rekordem Ziemi Łomżyńskiej. 
Beata Trzonkowska (lat 24) jest absolwentką fizjoterapii i studentką pracy socjalnej Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz utytułowaną zawodniczką klubu LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. Trenuje od 2009 roku. 

Na Akademickich Mistrzostwach Polski liczniejsza była ekipa mężczyzn z PWSIiP, która – jak zaznacza opiekun Jan Kotowski - w gronie 67 uczelni zajęła 29 miejsce w punktacji drużynowej. Reprezentacja męska PWSIiP w Łomży:
1. Przemysław Łyskawy  - trójskok - 13,75 m. (9 miejsce) ,skok w dal - 6.31 m.( 29 miejsce)
2.  Rafał Pogorzelski- 800 m -1:57,97(18 m.) , 1500 m - 4:03,29 (19 m.)
3.  Mateusz Konstanty- trójskok 12,17 m (22 m.) , skok w dal - 6.14 m (29 m.)
4.  Przemysław Dąbrowski - wzwyż 160 (30 m.) , skok w dal - 6,03 (37 m.)
5.  Patryk Śleszyński - kula - 8,99 m (51 m.)
6.  Dawid Gumiński- oszczep - 32,73 (53 m.)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę