Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Elbrus pokazał się w Polsce

Główne zdjęcie
Trener Vafa Mammadov i Jerzy Chełstowski, Piotr Ciszewski oraz Tomasz Obrycki

Czwórka zawodników Klubu Sportowego Elbrus Łomża wystąpiła w rozegranym w dniach 27 kwietnia - 4 maja w Szczyrku Pucharze Polski dzieci w kategoriach do 6, 7 i 8 lat. Najlepiej spisał się Tomasz Obrycki, który wśród chłopców z rocznika 2011 zajął wysokie, 6. miejsce.

Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła 7-letnia Pola Obiedzińska, która rywalizowała w 30-osobowej grupie dziewczynek urodzonych w 2012 roku. Jedna z najmłodszych podopiecznych trenera Vafy Mammadova turniej zaczęła bardzo dobrze wygrywając trzy z czterech pierwszych partii. Potem jednak trudy zawodów dały jej się mocno we znaki i w drugiej ich części zdołała zdobyć tylko pół punktu. Ostatecznie mając w dorobku 3,5 punktu na 9 możliwych została sklasyfikowana na 22. miejscu. Oprócz bezcennego doświadczenia uczęszczająca do Przedszkola nr 15 w Łomży córka znanego łomżyńskiego szachisty, Piotra Obiedzińskiego uzyskała także normę na IV kategorię szachową.

Po zakończeniu zmagań dzieci 6- i 7-letnich, do szachownicy usiedli starsi zawodnicy. W grupie chłopców ośmioletnich, w której zagrało aż 72 osób z całego kraju wystąpili Tomasz Obrycki, Piotr Ciszewski i Jerzy Chełstowski. Zdecydowanie najlepiej spisał się ten pierwszy, który wywalczył aż 6,5 punktu w 9 partiach i ukończył zmagania na 6. miejscu. Tak wysoka lokata dała mu kwalifikacje na Mistrzostwa Świata do 8 lat, które odbędą się w Chinach oraz na Mistrzostwa Europy, które w tym roku rozegrane zostaną na Słowacji. Utalentowany zawodnik Elbrusa podniósł także kategorię szachową i od teraz może pochwalić się już „dwójką”. Dwaj pozostali wychowankowie trenera Mammadova grali bardzo nierówno i uplasowali się na dalszych miejscach. Ciszewski wygrywając pięć partii został sklasyfikowany na 26. pozycji, a Chełstowski zdobywając 4,5 punktu zakończył rywalizację na 34. lokacie.  Cała trójka na co dzień uczy się w pierwszych klasach Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę