Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Łomżanka mistrzynią Pisza

Główne zdjęcie
Zuzanna Zych z pucharem za zwycięstwo

17-letnia tenisistka z Łomży, Zuzanna Zych wygrała III Oficjalne Mistrzostwa Pisza - WMBS Pisz Open 2019 w kategorii kobiet. Zawody odbyły się w miniony weekend na obiektach Hotelu Jabłoń oraz kortach Klubu Tenisowego Pisz-Point w Piszu.

W turniejach kobiet, mężczyzn oraz dzieci i młodzieży o tytuły mistrzów miasta rywalizowało ponad 80 osób. W grupie pań na starcie stanęło 11 zawodniczek z Pisza, Augustowa, Kętrzyna, Giżycka i Łomży. Nasze miasto reprezentowała Zuzanna Zych, która od kilku lat trenuje pod okiem instruktora, Krzysztofa Chełstowskiego. Z racji tego, że łomżanka nie brała udziału w ubiegłorocznych mistrzostwach, a właśnie ta impreza decydowała o rozstawieniu, Zych przystąpiła do rywalizacji od pierwszej rundy. W niej pokonała bez problemu Paulinę Butrym z Kętrzyna. W drugim spotkaniu los nie był łaskawy, bowiem rywalką była zwyciężczyni mistrzostw z poprzedniego roku, Lidia Polkowska z Pisza. To był najtrudniejszy meczu naszej zawodniczki, ale w końcówce zachowała ona więcej zimnej krwi i dzięki zwycięstwu awansowała do półfinału. Tam ponownie musiała zmierzyć się z reprezentantką gospodarzy, Magdą Łukaszewicz. Piszanka nie była jednak w stanie nawiązać walki z dobrze grającą Zuzanną i zdołała wygrać w całym meczu zaledwie jednego gema. Finał także był jednostronnym widowiskiem, który pewnie na swoją korzyść rozstrzygnęła podopieczna Krzysztofa Chełstowskiego pokonując Joannę Płatek z Giżycka.

Dla Zuzanny Zych, która na co dzień uczy się w Liceum Ogólnokształcącym w Łomży był to kolejny w ostatnim czasie sukces. W poprzednim miesiącu młoda tenisistka dwukrotnie stawała na najniższym stopniu podium w turniejach kobiet odbywających się w Ostrołęce i Piszu.

Oprócz zmagań kobiet, swoje turnieje mieli także seniorzy oraz dzieci i młodzież. W bardzo silnie obsadzonej grupie mężczyzn, do której zgłosiło się 31 osób z całego kraju, rywalizowało 5 zawodników z Łomży, ale niestety żadnemu z nich nie udało się przejść pierwszej rundy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę