Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Majowe Uroczystości w Piąteczce

Tradycją naszego przedszkola stały się już obchody Świąt Majowych, dlatego też w poniedziałek 29 kwietnia odbyła się uroczysta Akademia, na którą zostali zaproszeni Rodzice oraz bliscy przedszkolaków.

 

Zebranych powitała dyrektor przedszkola Pani Jadwiga Juchniewicz. Następnie wniesiono flagę narodową i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.
W dalszej części dzieci ubrane w odświętne stroje oraz przystrojone w biało-czerwone barwy zaprezentowały program artystyczny, który składał się z wierszy i piosenek patriotycznych. Nie zabrakło również tańca do piosenki „Płynie Wisła, płynie”, który przedstawiły 5-latki
z grupy IV oraz tradycyjnego, polskiego tańca pt. „Krakowiak” i układu tanecznego do piosenki „Piękna nasza Polska cała” w wykonaniu dzieci sześcioletnich.

W drugiej części uroczystości odbył się konkurs wierszy i pieśni patriotycznych,
w którym udział wzięły dzieci ze wszystkich grup. Przedszkolaki zaprezentowały wiele pięknych utworów, które dostarczyły zgromadzonym radość oraz wzruszenie. Starania dzieci zostały nagrodzone gorącymi brawami. Występom wychowanków uważnie przysłuchiwało się Jury, w którego skład weszli: Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz, Pani Barbara Dzieniszewska oraz Pan Marek Hańderek. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, aby przyznać nagrody i wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce – Szymon Traczyński

II miejsce – Amelia Zakrzewska

III miejsce – Aleksandra Dąbrowska

Wyróżnienia:

- Dariusz Bachanek

- Patryk Potkaj

- Antonina Staniórska

- Sandra Sztejno

 

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu i dziękujemy wszystkim zgromadzonym za udział w naszej Uroczystości, która była dla dzieci przejawem patriotyzmu, kształtowała ich tożsamość narodową oraz pokazała przywiązanie do Ojczyzny i barw narodowych.

 

Autor tekstu:

Joanna Karwowska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pon, 29 kwietnia 2019 20:10
Data ostatniej edycji: pon, 29 kwietnia 2019 20:58:39

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę