Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Piątka „Tigerów” na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży

Z pięcioma zwycięstwami powrócili do Łomży młodzi pięściarze Bokserskiego Klubu Sportowego „Tiger”, którzy w sobotę i niedzielę walczyli na ringu w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody 15- i 16-latków z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego odbyły się w Jedwabnie, niedaleko Szczytna. Wychowankowie Zbigniewa Maleszewskiego, trenera boksu z 30-letnim stażem i prezesa Podlaskiego Okręgowego Związku Bokserskiego (PZB), będą w maju mogli zawalczyć o medale 25. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Eliminacje do Mistrzostw Polski kadetów (praktycznie to jest dla 15- i 16-latków OOM) odbywały się w 13 kategoriach wagowych, w których każdy okręg wystawił po 2 zawodników. Łącznie więc boksowało 52 kadetów, w tym aż 10 reprezentowało BKS „Tiger” i Łomżę. - Najpierw dokonano komisyjnie losowania walk, by zawodnicy byli z różnych województw – opowiada trener „Tigera”. - W każdej kategorii było po czterech zawodników, zwycięzcy z par walczyli o eliminację w OOM.

Przedstawiamy pokrótce piątkę zwycięzców z „Tigera”. Iznaur Isaev (waga 46 kg, rocznik 2004) jest Czeczenem, uczniem SP nr 1 w Łomży, w klubie trenuje od prawie 2 lat. Robi postępy i za rok będzie nadal kadetem, więc tym bardziej zwiększą się jego szanse medalowe, ale może i Ostrowiec okazać się szczęśliwy... 16-letni Adam Sokołowski (48 kg, 2003) jest uczniem SP 4, bardzo dobrym zawodnikiem, wicemistrzem Polski 2017. Boksuje od ponad 4 lat, jeśli dobrze trafi w losowaniu w Ostrowcu, ma szansę na medal 25. OOM. - Ring wszystko zweryfikuje - zastrzega sentencjonalnie trener chłopca. Akhmed Debizov (52 kg, 2003), również Czeczen, uczeń SP nr 1, trenuje piąty rok, wicemistrz Polski młodzików 2017. Trener bardzo na niego liczy, nawet na mistrzostwo Polski. - A jak nie zdobędzie medalu, to będzie wracać z gór boso – żartuje Zbigniew Maleszewski. - Celujemy w medal również z Wojciechem Bonieckim w kategorii 54 kg, rocznik 2003. To brązowy medalista Mistrzostw Polski 2017 i w tym samym roku uczestnik Mistrzostw Europy... Z kolei jego rówieśnik w kategorii 80 kg Piotr Dominikowski jest silny, mocny, wytrzymały, w Jedwabnie wygrał walkę w drugiej rundzie przed czasem, więc może pokusi się o medal, jeśli jeszcze poprawi technikę ciosów.

- Mamy w „Tigerze” bardzo dobry rocznik kadetów, którym poświęciliśmy masę roboty – ocenia trener i prezes, pracując społecznie, podobnie jak pozostali trenerzy. Po obcięciu o połowę dotacji z Urzędu Miejskiego do 23 tys. zł na wynagrodzenia dla szkoleniowców nie ma ani złotówki. Dotacja tegoroczna jest w całości wydatkowana na: transport, zakwaterowanie, wyżywienie oraz sprzęt dla zawodników. - Koszty faktyczne przekraczają dotację z ratusza, bo w ciągu roku chłopak powinien mieć około 20 prawdziwych walk -  zżyma się Maleszewski. - Musi zmierzyć się z przeciwnikiem.

Na eliminacje wyruszyli również inni wyróżniający się walecznością, siłą czy sprytem zawodnicy z BKS „Tiger”, jednak w Jedwabnie w Warmińsko-Mazurskiem trafili na szybszych i mocniejszych przeciwników: Norbert Gumkowski, Zurab Dorsigov, Wiktor Iwanowski i Paweł Paluch, brązowy medalista Mistrzostw Polski. Ponadto na 25. OOM w Świętokrzyskiem nie zakwalifikował się tiger Cezary Bronakowski, brązoway medalista Mistrzostw Polski, jednakże z Jedwabna wyjeżdżał z nagrodą specjalną jury za najlepszą walkę.

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę