Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Maleszewski w PKOl z kartą nr 001

111 delegatów z całej Polski obradowało w Centrum Olimpijskim PKOl podczas dorocznego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wśród nich był – jako jedyny z Łomży - Zbigniew Maleszewski, reprezentant Polskiego Związku Bokserskiego. - Byli sportowcy i działacze, masa ludzi znanych, mających wiele wspólnego ze sportem - opowiada Zbigniew Maleszewski ciesząc się, że także on znalazł się w tym zacnym gronie. Co ciekawe podczas głosowań Maleszewski posługiwał się kartą do głosowania nr 001.

Zbigniew Maleszewski jest trenerem boksu w Łomży. Zajmuje się tym już od 30 lat, a niedawno zawodnicy prowadzonego przez niego klubu BKS „Tiger” drużynowo wygrali mistrzostwa województwa podlaskiego pokonując tak znane klubu jak Hetman Białystok czy Boxing Sokółka.

Maleszewski jest także przewodniczącym Podlaskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, który jest regionalnym oddziałem Polskiego Związku Bokserskiego. To dlatego właśnie został delegatem na odbywające się w Centrum Olimpijskim w Warszawie Walne Zgromadzenia Sprawozdawczego Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

PKOl to ogólnopolskie stowarzyszenie związków i organizacji sportowych, zajmujące się przede wszystkim organizacją udziału reprezentacji Polski w igrzyskach olimpijskich, a także upowszechnianiem idei olimpijskiej, promocją sportu oraz reprezentowaniem polskiego sportu w organizacjach międzynarodowych. W trakcie posiedzenia oceniano działalność władz Stowarzyszenia w ubiegłym roku. Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki przedstawiając sprawozdanie szczególną uwagę zwrócił na zaangażowanie PKOl w intensywnie prowadzone w ubiegłym roku przygotowania do zeszłorocznych XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang oraz III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Buenos Aires 2018. Delegaci przyjęli sprawozdanie finansowe za rok 2018 oraz wprowadzili zmiany w Statucie PKOl.

- Nie było jakichś kłótni czy awantur. Było spotkanie środowiska sportowego, można powiedzieć kwiatu polskiego sportu. Ludzi, którzy na sporcie znają, w sporcie dużo osiągnęli, z którymi można przyjemnie porozmawiać – mówi Maleszewski, podkreślając, że samo zaproszenie na to posiedzenie PKOl było dla niego wielkim wyróżnieniem. - Gdy podszedłem do stolika, gdzie miałem wyznaczone miejsce i zobaczyłem, że mam kartę do głosowania z numerem 1, to... aż zrobiłem zdjęcie. Tego to się zupełnie nie spodziewałem, ale tak wylosował komputer - dodaje.

Foto:
Foto:
Foto: Zbigniew Maleszewski z Muzeum Sportu w Centrum Olimpijskim w Warszawie
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę