Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Bieg 15-lecia PWSIiP

141 biegaczy wystartowało w I Otwartych Akademickich Mistrzostwach Łomży w biegu ulicznym z okazji Jubileuszu 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Biegli studenci, wykładowcy, ale przede wszystkim „goście” z różnych stron Polski, a nawet zagranicy. Bieg na 10 km wygrał Krzysztof Stawarz, a na 5 km Patryk Drężek. Wśród kobiet najszybsze były odpowiednio Joanna Derencz i Sandra Major. - Dopisała pogoda, dopisała frekwencja. Jesteśmy przeszczęśliwi, że obchody 15-lecia naszej uczelni są także na sportowo – mówił dr Tomasz Waldziński, kierownik Zakładu Kultury Fizycznej PWSIiP, który był także jednym biegaczy.

Zawodnicy wystartowali sprzed budynku PWSIiP przy ulicy Akademickiej 14. Trasa biegu wyznaczona ulicami Akademicką, Spokojną, fabryczna i Żabią liczyła 5 km, a biegnący na 10 km, robili dwie pętle. Waldziński pobiegł na dystansie 5 km. Mówi, że chciał biec na 10km, ale ze względu na uraz kolana fizjoterapeutka odradziła mu dłuższy bieg. - Fizycznie i psychicznie jestem przygotowany, aby biec dalej – mówił po przekroczeniu linii mety. 
Dużo wcześniej linię mety pokonał Patryk Drężek z Białegostoku. - Trenuję od dwóch tygodni po trzech miesiącach przerwy. Przejechałem na sprawdzian, taki mocny trening – podkreślał zaznaczając, że czas nie jest rewelacyjny, ale biegaczom przeszkadza silny wiatr. 
Wśród mężczyzn na 5 km drugi był  Michał Chojnowski, a trzeci Paweł Darmetko. Bieg kobiet na 5 km wygrała Sandra Major przed Aleksandrą Czerwińska i Justyną Blusiewicz.

Główny bieg na 10 km wygrał Krzysztof Stawarz. Także on narzekał na silny wiatr, ale jak mówił „ogólnie ciepło” i bardzo fajnie. Czas zwycięzcy 36 minut i 45 sekund to „prawie życiówka” biegacza, który od 10 lat biega pięć razy w tygodniu.  
25 sekund później linię mety pokonał Daniel Bochenko. Mówi, że 37,10 to nie jest źle. Biega od 3 lata, 3 – 4 razy w tygodniu, przy czym  w weekendy gdzieś startuje. - Bieganie pomaga w życiu. Odstresowuje, to taki relaks – mówi Daniel Bochenko.
Jako trzeci na tym dystansie sklasyfikowany  został Dariusz Poreda .
W biegu open kobiet na 10 km wygrała Joanna Derencz z Warszawy, która w Łomży ustanowiła swoją życiówkę. 
- 22,11 nie jest to może najlepszy czas, ale cieszy – mówiła po pokonaniu linii mety. Opowiadała, że biega od trzech lat, przy czym pół roku temu przerzuciła się na asfalt,a wcześniej uprawiała biegi górskie. Chwaliła trasę biegu w Łomży i narzekała tylko na silny wiatr. - Mnie osobiście bardzo przeszkadzał – dodawała. 
Wśród pań druga na mecie była Sylwia Czartoryska, a trzecia Weronika Wodiczko. 

Bieg był jednym z pierwszych wydarzeń organizowanych z okazji 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Uczelnia powołana w 2004 roku i dotychczas wypuściła ponad pięć tysięcy absolwentów.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę