Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Smykolandia 2019

Nasze przedszkole już po raz czwarty przystąpiło do konkursu teatralnego zorganizowanego przez Przedszkole Smykolandia w Warszawie pod nazwą „IX Multimedialny Ogólnopolski i V Międzynarodowy Przegląd małych form parateatralnych „Smykolandia – Warszawa – Mokotów”.

 

Honorowy patronat nad przeglądem  sprawowali:
Minister Edukacji Narodowej,
Burmistrz Dzielnicy Mokotów Miasta Stołecznego  w Warszawie,
Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Tegoroczna Gala Finałowa odbyła się 5 kwietnia 2019 r. o godz. 14.00 w siedzibie Domu Kultury „KADR” przy ul. Rzymowskiego 32 w Warszawie.
W związku z tym przygotowaliśmy spektakl  teatralny pt. „Śladami Jelonka”. Scenariusz przedstawienia został opracowany na podstawie  łomżyńskiej legendy pt.”O  jeleniu, który wskoczył do łomżyńskiego herbu”. Słowo wstępne i piosenka finałowa napisane zostały z uwzględnieniem historii powstania i położenia miasta. Treści zawarte w przedstawieniu przeniosły nas w czasy średniowiecza  i były one związane z obchodami 600- lecia nadania Praw Miejskich Miasta Łomży.

Przygotowane w wersji multimedialnej przedstawienie pt. „Śladami Jelonka” pozwoliło  nam na zajęcie drugiego miejsca w konkursie i otrzymania  wielu wyróżnień tj.:
Indywidualne wyróżnienia za scenariusz do przedstawienia „Śladami Jelonka” nawiązujący do elementów historycznych, umożliwiających poznanie regionu dla Pani Barbary Florczyk i Pani Marii Danielskiej,
Indywidualne wyróżnienie aktorskie dla Niny Włodarczyk za rolę Siecieja,
Indywidualne wyróżnienie aktorskie dla Igora Modzelewskiego za rolę Króla Jagiełło,
Indywidualne wyróżnienie za oprawę  muzyczną dla Pana Grzegorza Narewskiego,
Indywidualne wyróżnienie za przygotowanie kostiumów okresu średniowiecza dla Pani Małgorzaty Książek.
Jury oceniając nadesłane prace, zwróciło uwagę na ekspozycję wartości kulturowych i edukacyjnych w różnych obszarach aktywności dziecięcej; poruszanie tematów społecznych - istotnych z punktu widzenia dziecka oraz sięganie do historii regionu i kultury ludowej, a także oryginalne ujęcie znanych motywów baśniowych i innych - zaczerpniętych z literatury dziecięcej.
W przedstawieniu wystąpiło 23 dzieci  sześcioletnich z  Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży. Jednym z kryterium, któremu musieliśmy sprostać zarówno młodzi aktorzy, jak i współautorzy przedstawienia, był wymóg przygotowania występu, którego czas trwania nie mógł przekroczyć dwudziestu minut. Nad całym przedsięwzięciem czuwała Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz. Warto podkreślić, że do udziału w konkursie zakwalifikowano  i wyróżniono  jedynie siedem placówek.
Walory artystyczne przedstawienia podniosła przepiękna, kolorowa scenografia, która była dziełem Pani Barbary Dzieniszewskiej i Agaty Komorowskiej oraz Barbary Dużyńskiej i Joanny Karwowskiej.
Dzięki zaangażowaniu Pani Małgorzaty Książek aktorzy wystąpili w pięknych kostiumach, które przeniosły nas w czasy średniowiecza.
Autor tekstu: Barbara Florczyk i Maria Danielska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pon, 08 kwietnia 2019 19:46
Data ostatniej edycji: pon, 08 kwietnia 2019 19:54:06

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę