Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Dzień 21 marca już po raz drugi Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło Dniem Nowych Technologii w Edukacji. Głównym celem tego wydarzenia jest popularyzowanie technologii informacyjno – komunikacyjnych podczas codziennej pracy z dzieckiem.

Przedszkole Publiczne nr 5 w Łomży również postanowiło wziąć udział w tym projekcie. Ponieważ 21 marca obchodzimy również Pierwszy Dzień Wiosny, postanowiliśmy połączyć  oba te wydarzenia. Wykorzystując sprzęty TIK staraliśmy się przywołać długo wyczekiwaną przez wszystkich porę roku. Zaraz po godzinie 9 w każdej z grup przedszkolaki  rozwiązywały wiosenne zadania: maluszki wykorzystując tablety kolorowały oznaki wiosny, 4 –latki używając tablicy interaktywnej odgadywały wiosenne rebusy. W grupie pięciolatków zorganizowaliśmy  konkurs plastyczny z wykorzystaniem tabletów pod hasłem: "Namaluję bez pędzla i farby -Wiosna". Za pomocą robota edukacyjnego Photon dzieci wyszukiwały w zakamarkach sali koperty z  łamigłówkami. Zadaniem 6 – latków było rozwiązanie krzyżówki obrazkowo - literowej na tablicy interaktywnej, następnie drukowanie i układanie hasła. Wszystkie zadania przedszkolaki wykonały bez większych problemów. Ostatnim punktem tego niecodziennego projektu w naszej placówce było spotkanie z pracownikami Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Asystenci Wydziału Informatyki i Nauk o Żywności – Panowie mgr inż. Artur Arciszewski i mgr inż. Mateusz Zalewski przedstawili dzieciom krótką lekcję kodowania oraz zaprezentowali możliwości drukarki 3D. Przedszkolaki na bieżąco mogły obserwować etapy powstawania różnych trójwymiarowych wydruków. Największe zainteresowanie wzbudził jednak robot Andrzej, który wchodził z dziećmi w różne interakcje – witał się, wykonywał pompki i inne akrobacje. Wszystko to przy użyciu tylko dwóch klawiszy na konsoli.

W tym dniu, dzieci, miały dostęp do wszystkich sprzętów TIK, znajdujących się w bazie przedszkola. Staraliśmy się wykorzystać je w pełni, uświadamiając dzieciakom, że nowoczesne technologie to nie tylko świetna zabawa, ale także ogrom ułatwień w codziennych sytuacjach. Kolejny Dzień Nowych Technologii w Edukacji już za rok, ale przedszkolaki z „piąteczki” mają zamiar jak najczęściej korzystać z nowoczesnego sprzętu znajdującego się w naszej placówce.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pon, 25 marca 2019 22:22
Data ostatniej edycji: pon, 08 kwietnia 2019 19:56:53

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę