Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kwietniowy bieg z okazji 15-lecia PWSIiP

Główne zdjęcie
Mariusz Niziński podczas jubileuszowego biegu na 10-lecie PWSIiP

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zaprasza do wzięcia udziału w I Otwartych Akademickich Mistrzostwach Łomży w biegu ulicznym z okazji Jubileuszu 15-lecia PWSIiP. – Mamy aż jedenaście kategorii wiekowych dla pań i panów, dystans dziesięć i pięć kilometrów – mówi Mariusz Niziński, dyrektor sportowy biegu, społecznik i pasjonat sportu, który od trzydziestu lat kreuje sportowo-rekreacyjne oblicze Łomży. - Zapraszamy amatorów i profesjonalistów. Jeżeli ktokolwiek się zmęczy biegnąc, będzie mógł odpocząć, skorzystać z punktów nawadniania oraz medycznych – zachęca Niziński dodając, że każdy uczestnik otrzyma zestaw startowy, a w nim atrakcyjną koszulkę biegową, a pogoda będzie wiosenna.

Bieg uliczny odbędzie się 14 kwietnia. Start na ulicy Akademickiej 14. Trasa biegu liczy 10 km i posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, czyli jest odpowiednio wydzielona i zabezpieczona. Wystartować można w jedenastu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn, OPEN kobiet i mężczyzn, akademickiej dedykowanej studentom, drużynowej OPEN, drużynowej publicznych uczelni zawodowych oraz w kategorii niepełnosprawni na wózkach aktywnych i na wózkach handbike. Dla mniej wprawnych biegaczy organizatorzy proponują także bieg na dystansie pięciu kilometrów w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn. Warunkiem udziału w biegu jest elektroniczna rejestracja (liczba miejsc ograniczona):

Biurem biegu zarządza Zakład Kultury Fizycznej PWSIiP, jego szef dr Tomasz Waldziński gwarantuje, że organizatorzy zadbają o wszelkie detale imprezy. – Cieszę się, że wydarzenie sportowe staje się ogniwem łączącym uczelnię z mieszkańcami miasta, regionu, a tym samym ważnym aspektem jubileuszu – mówi dr Tomasza Waldziński. 
Wielkim orędownikiem sportowej imprezy jest także prorektor PWSIiP dr Dariusz Perło, ekonomista oraz miłośnik biegania. 
– Popularyzujemy zdrowy tryb życia, dlatego nawet napoje izotoniczne dla uczestników będą bez konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Przygotują je uczelniani technolodzy żywności. Bieg ma charakter otwarty, jego uczestnikami mogą być sportowi profesjonaliści, amatorzy, studenci oraz seniorzy – wyjaśnia prorektor PWSIiP.  

Bieg organizują PWSIiP oraz Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego, pod honorowym patronatem prezydenta Łomży. 

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży powołana w 2004 roku. Przez piętnaście lat „Państwówce” zaufało ponad pięć tysięcy osób, obecnie jej absolwentów. Tych ostatnich uczelnia zaprasza na zjazd absolwentów, który odbędzie na przełomie września i października 2019 roku.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę