Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Medalowy zapaśnik

Główne zdjęcie
Paweł Chmielewski po zwycięskiej walce

- W 30-letniej karierze trenerskiej nie spotkałem chłopaka z takimi warunkami – mówi Karol Łebkowski, trener UKS Herkules Łomża i sędzia zapasów na najwyższym międzynarodowym poziomie. Jego podopieczny Paweł Chmielewski, uczeń Liceum Katolickiego w Łomży, zdobył brązowy medal podczas Pucharu Polski juniorów młodszych w zapasach styl klasyczny. Trener Łebkowski liczy, że to dopiero początek kariery utalentowanego młodzieńca z Łomży.

Paweł Chmielewski w tym roku skończy 17 lat. Od czterech trenuje zapasy pod okiem Karola Łebkowskiego, który motywuje go do dążenia po najwyższe wyniki. Już w ubiegłym roku Paweł Chmielewski startował w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w stylu wolnym i w stylu klasyczny. Dwa razy był siódmy. Trener liczy, że w tym roku jego podopieczny także zakwalifikuje się do OOM, i stanie na podium. Pierwszy krok ku temu Paweł Chmielewski wykonał startując w weekend w turnieju o Puchar Polski Kadetów w zapasach stylu klasycznym w Warszawie. W zawodach uczestniczyło 211 zawodników z 49 klubów z całej Polski.  Paweł Chmielewski z  UKS Herkules Łomża rywalizował w kategorii wagowej do 110 kg i zajął trzecie miejsce. Zawody były pierwszym etapem kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a następne – pod koniec marca - mają odbyć się w Kostrzynie nad Odrą.

Trener Karol Łebkowski liczy, że jego podopieczny dostanie się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się na początku maja w województwie świętokrzyskim. Mówi, że ma nadzieję na medal Pawła podczas tych zawodów.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę