Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Łomżyńska Zima zagrała ponownie

22. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Chłopców "Łomżyńska Zima" odbyła się w miniony weekend w hali im. Olimpijczyków Polskich. Tym razem najlepsza okazała się drużyna SPK Białystok. Gospodarze imprezy, UKS Dziewiątka Łomża uplasowali się na trzecim miejscu.

W tym roku do rywalizacji stanęli zawodnicy urodzeni w roku 2005 i młodsi. Na starcie stawiło się sześć ekip. Oprócz wspomnianych wcześniej zespołów Dziewiątki i SPK, mogliśmy oglądać w akcji także Iskrę Konstantynów, UKS Trójkę Działdowo, PKK Żubry Białystok oraz UKS 4 Łomża. Żeby do maksimum wykorzystać aspekt treningowy zawodów, każda z drużyn rozegrała w ciągu trzech dni aż pięć spotkań. Po zaciętej walce okazało się, że tylko goście z SPK Białystok nie znaleźli pogromcy i to oni mogli na zakończeniu wznieść puchar za pierwsze miejsce. Z jedną porażką zmagania zakończyła ekipa Żubrów, a brązowe medale przypadły w udziale Dziewiątce, która miała bilans trzech zwycięstw i dwóch porażek.
Oprócz rywalizacji w meczach turniejowych, organizatorzy zadbali także o dodatkowe atrakcje. Zawodnicy przybyli do Łomży mogli sprawdzić się w drużynowym i indywidualnym konkursie rzutów wolnych, konkursie pięciu kół oraz zawodach 3-2-1. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa z Działdowa przed dwoma zespołami z Białegostoku. Najlepszy w tej specjalności indywidualnie został Michał Typa z Iskry Konstantynów. W konkursie 3 – 2 – 1  zwyciężył Maciej Bobka z Białegostoku, a w konkursie pięciu kół Paweł Chomiuk z Konstantynowa.
Oprócz nagród dla zespołów przyznano także wiele wyróżnień w postaci statuetek i nagród rzeczowych ufundowanych przez Prezydenta Łomży. W sumie rozdano ponad 80 nagród indywidualnych, co jest rzadkością na turniejach w kraju i za granicą. Te najważniejsze - dla najlepszego zawodnika turnieju, najlepszego obrońcy oraz najlepszego rozgrywającego trafiły w ręce odpowiednio - Karola Kamińskiego z SPK Białystok, Łukasza Anusewicza z Dziewiątki Łomża i Macieja Siemieńczuka z PKK Żubry Białystok.
Turniej Łomżyńska Zima 2019 zorganizowany został przez Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” przy znaczącej pomocy Szkoły Podstawowej nr 9, Zarządu Podlaskiego i Miejskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, Prezydenta Miasta. - Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób i firm, które wsparli organizację tych zawodów. To dzięki ich pomocy mogliśmy rozdać dla uczestników tak dużo indywidualnych nagród oraz podnieść poziom tej imprezy - podkreślił Wojciech Kamiński, trener drużyny Dziewiątki, a także jeden z organizatorów imprezy.

Wyniki turnieju Łomżyńska Zima 2019:
UKS Dziewiątka Łomża - UKS 4 Łomża 48:43
Iskra Konstantynów - UKS Trójka Działdowo 44:49
PKK Żubry Białystok - UKS 4 Łomża 75:29
UKS Dziewiątka Łomża - SPK Białystok 42:61
UKS Trójka Działdowo - PKK Żubry Białystok 40:55
Iskra Konstantynów - SPK Białystok 37:63
UKS 4 Łomża - UKS Trójka Działdowo 33:56
PKK Żubry Białystok - UKS Dziewiątka Łomża 57:42
SPK Białystok - UKS 4 Łomża 75:30
Iskra Konstantynów - PKK Żubry Białystok 23:57
UKS Trójka Działdowo - SPK Białystok 43:66
UKS Dziewiątka Łomża - Iskra Konstantynów 50:41
UKS 4 Łomża - Iskra Konstantynów 31:38
UKS Trójka Działdowo - UKS Dziewiątka Łomża 42:43
SPK Białystok - PKK Żubry Białystok 61:40

Klasyfikacja końcowa:
1. SPK Białystok
2. PKK Żubry Białystok
3. UKS Dziewiątka Łomża
4. UKS Trójka Działdowo
5. Iskra Konstantynów
6. UKS 4 Łomża

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę