Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Mistrz

Główne zdjęcie
Dominik Mieczkowski

Dominik Mieczkowski, zawodnik LKS Narew Kurpiewski Łomża, zwyciężył w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w skoku w dal w Toruniu. W konkursie startowało 16. najlepszych juniorów (18 i 19 lat ) naszego kraju. - Dominik startował z pozycji faworyta, mając najlepszy uzyskany w tym roku rezultat w warunkach halowych - 7,38 m – podkreśla trener Jan Kotowski. - Nie zawiódł i wygrał dość wyraźnie skacząc na odległość - 7,12 m (srebrny medal – 7,03 m, brązowy 7,02 m).

Trenujący od sześciu lat pod okiem trenera Jana Kotowskiego Dominik Mieczkowski wygrał Finał Czwartków Lekko Atletycznych (2013 r.), zdobył Mistrzostwo Polski Młodzików (2015 r.), a w roku 2018 wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów. Zawodnik LKS Narew Kurpiewski Łomża drugi rok z rządu jest powołany do szkolenia w Kadrze Narodowej Juniorów przygotowującej się do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w Szwecji.

- Do minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów wyznaczonego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki (7,45 m) Dominikowi  brakuje 7 cm. W sezonie letnim myślę, iż nie będzie problemów z osiągnięciem takiego rezultatu, ponieważ zawodnik prezentuje wyborną formę i posiada duży potencjał – mówi trener Jan Kotowski.

Podkreśla, że osiągnięty w Toruniu sukces jest tym bardziej zdumiewający, ponieważ w Łomży nie mamy obiektów sportowych na których można przygotować się do zawodów halowych. Korzystamy z obiektów w Białymstoku, ale to wymaga czasu, pieniędzy i poświęcenia – dodaje.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę