Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Feryjny Festiwal Szachowy

Pierwsze dni ferii zimowych obfitowały w wiele szachowych emocji. W Szkole Podstawowej Nr 9 w Łomży rozegrano XXV Feryjny Festiwal Szachowy. Łącznie rywalizowało blisko 100 zawodników z Łomży i okolic, Zambrowa, Grajewa, Białegostoku i Warszawy.

W poniedziałek i wtorek w Szkole Podstawowej Nr 9 w Łomży rozegrano trzy turnieje: Turniej A - dla zaawansowanych, Turniej B - dla średnio zaawansowanych i Turniej C - dla początkujących szachistów.  W pierwszym z nich wygrał Bartosz Kotarski reprezentujący UKS Kopernik Olsztyn, przed Pawłem Michałowskim i Filipem Kudraszow - obaj z MDK Białystok. 
W Turnieju B zwyciężyła Dominika Ciszewska (KSE Łomża) przed Michałem Dziądziak (Szkółka Szachowa w Grajewie) i Mateuszem Motylem (UKS TSz Zieloni Zielonka).
Turniej dla początkujących wygrał Paweł Zalewski (Łomża), drugi był Juliusz Wroblewski (SP 9 Akademia Szachowa Sobocińscy), a trzeci Przemysław Kulawczyk (SP Pniewo).

W ramach tego samego Festiwalu, w środę, po raz pierwszy rozegrano Turniej D dla przedszkolaków, czyli dzieci ur. w 2012 roku i młodszych oraz równolegle Turniej E - szachów błyskawicznych – Blitz. 
Wśród przedszkolaków najlepszy na szachownicy był Jan Kudraszow (Akademia Szachowa Białystok), który wyprzedził Maję Szewczyk (PP Nr 10 Łomża) i Patryka Potokaja (PP Nr 5 Łomża).
W szachach błyskawicznych wygrał Bartosz Kotarski (UKS Kopernik Olsztyn) przed Malwiną Szewczyk (MUKS Stoczek 45 Białystok)  i Arkadiuszem Mroczkowskim (UKS Żak Łomża).

Szczegółowe wyniki w poszczególnych turniejach: Turniej A, Turniej B, Turniej C, Turniej D, Turniej E

Najlepsi zawodnicy w turniejach zostali nagrodzeni, również w kategoriach wiekowych - otrzymali puchary, medale, dyplomy, nagrody pieniężne i rzeczowe. Wszyscy zawodnicy dostali dwugodzinne bilety na Park Wodny w Łomży. Jednak najważniejsze okazały się zdobyte kategorie szachowe. W turniejach szachiści uzyskali: II kat. - 2 os., III kat. - 1 os., IV kat. - 5 os. V kat. - 11 osób. 

Jak przekazują organizatorzy całość zawodów przebiegała w przyjemnej szachowej atmosferze, umilanej słodkim poczęstunkiem oraz ciepłymi i zimnymi napojami.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę