Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Jasełka w Piąteczce

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. We wtorek (11 grudnia) dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży przypomniały nam tą piękną historię.

 

Na tą niezwykłą uroczystość  zawsze przybywa grono wspaniałych gości. W tym roku swoją obecnością zaszczycili: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup  Stanisław Stefanek, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku z Delegaturą w Łomzy - pani Jadwiga Pusz, Redaktor Naczelny Łomżyńskich Wiadomości Diecezjalnych - Ksiądz Infułat Tadeusz Śliwowski, Proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży Ks. Jerzy Abramowicz, zastępcy naczelnika Wydziału Edukacji -  Panie Grażyna Klimek i Anna Mierzejewska, Dyrektor Łomżyńskiego Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Pan Waldemar Chludziński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa - Pan Leszek Konopka

Pani Dyrektor powitała zebranych gości, rodziców, personel i dzieci, a następnie oddała głos małym aktorom.
Występ rozpoczął się od tańca aniołów, które w towarzystwie lampionów wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.  Dalszy ciąg historii pozostał bez zmian, wszystko potoczyło się zgodnie z tradycją: zamknięte drzwi, uboga stajenka, odwiedziny pasterzy, królów i dzieci.
Na koniec uroczystości Dyrektor Jadwiga Juchniewicz złożyła wszystkim zebranym gościom życzenia świąteczne, a także podziękowała aktorom za piękny występ.  Później Ks. Infułat odczytał Ewangelię, odmówiono wspólną modlitwę oraz odśpiewano kolędę "Wśród nocnej ciszy", po której dzieci i dorośli podzielili się opłatkiem składając sobie najszczersze życzenia.
Wspólny śpiew kolęd, przepiękne dekoracje i stroje naszych aktorów, obecność znamienitych gości, nadało temu wydarzeniu niezwykły charakter i pozostawiło w pamięci niezapomniane chwile.
Do zobaczenia za rok.

Autor tekstu: Agnieszka Całko

Redaktor Naczelny Łomżyńskich Wiadomości Diecezjalnych Ks. Infułat dr Tadeusz Śliwowski, Proboszcz Parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego Ksiądz Prałat Jerzy Abramowicz oraz Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej PERSPEKTYWA.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
wt, 11 grudnia 2018 19:27
Data ostatniej edycji: wt, 11 grudnia 2018 21:42:22

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę