Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Udane występy łomżyńskich szachistów

Główne zdjęcie
Paweł Szeligowski

Z brązowym medalem wróciła drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży z rozegranego w Białymstoku finału wojewódzkiego Licealiady w szachach. Był to najlepszy wynik spośród wszystkich łomżyńskich szkół biorących w turniejach finałowych.

Ekipa I LO, w skład której weszli Arkadiusz Mroczkowski, Szymon Sienkiewicz, Mateusz Skrodzki oraz Magdalena Łukaszewska zgromadziła 10 punktów meczowych odnosząc pięć zwycięstw i ponosząc dwie porażki. Lepsi od łomżyniaków okazali się zawodnicy II LO z Białegostoku oraz II LO z Suwałk. Indywidualnie najwyższe miejsce zajął Mateusz Skrodzki, który uzyskał trzeci wynik na 3. szachownicy.
Również w stolicy województwa rywalizowali uczniowie z roczników 2003-2005 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W tych turniejach mieliśmy dwóch przedstawicieli - Szkołę Podstawową z Konarzyc oraz Szkołę Podstawową nr 9. Nieco lepiej spisała się reprezentacja tej pierwszej zajmując piątą lokatę. Miłosz Zaręba, Michał Karwowski, Karolina Chojnowska oraz Julia Kuligowska uzyskali w sumie 7 punktów meczowych (3 zwycięstwa i remis) w 7 rundach. Trzy oczka mniej zgromadziła drużyna "Dziewiątki" (Malwina Szewczyk, Krzysztof Bienias, Karina Dmoch i Adrianna Duchnowska), ale wystarczyło to zajęcia szóstej lokaty. Najlepszy wynik indywidualny uzyskał Michał Karwowski zajmując trzecie miejsce na 2. szachownicy.
W turnieju finałowym Igrzysk Dzieci, który odbył się w Suwałkach nasze miasto reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 10. Zdecydowanie najmłodsza w stawce ekipa "Dziesiątki" (10-letni Bartosz Chełstowski i Dominika Ciszewska oraz 7-letni Piotr Ciszewski i Jerzy Chełstowski) podobnie jak ich starsi koledzy z Konarzyc w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej uplasowała się na 5. miejscu z 6 punktami meczowymi na koncie. Na ten wynik złożyły się dwa zwycięstwa oraz dwa remisy. Również 6 punktów zdobyła czwarta na finiszu Szkoła Podstawowa z Supraśla, ale wyprzedziła młodych łomżan punktacją dodatkową o zaledwie pół oczka.

Sukcesy w Lelisie i Goworowie
Bardzo dobrze zaprezentowali się szachiści z Łomży w rozegranych w miniony weekend turniejach. W VII Turnieju o "Złotą Wieżę" w Lelisie podopieczny trenera Vafy Mammadova, Paweł Szeligowski zajął drugie miejsce w grupie seniorów. 15-latek w 7 partiach zdobył 5,5 punktu. W turnieju dla dzieci do 13 lat również na drugim stopniu podium uplasował się Stanisław Wiszniewski (Maraton Łomża, 6 pkt.), a trzeci był Jakub Firmuga (SP 7 Łomża, 5 pkt.).
Następnego dnia Szeligowski i Firmuga wybrali się do Goworowa by tam rywalizować w V Powiatowym Turnieju Szachowym "Szach-mat". Tutaj równych nie miał sobie ten pierwszy wygrywając całe zawody z wynikiem 6 punktów w 7 partiach.  Pół punktu mniej uzyskał Firmuga, co pozwoliło mu na wywalczenie 5. miejsca w turnieju. Dodatkowo obaj zawodnicy zajęli dwie najwyższe lokaty w klasyfikacji juniorów.

is

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę