Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Pływak z medalami

Główne zdjęcie
Miłosz Parzych z medalami

Miłosz Parzych, zawodnik UKS Butterfly, zdobył komplet medali na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w pływaniu. W zawodach rozgrywanych w Suwałkach mody (rocznik 2007) pływak z Łomży który zdobył złoty medal na 100 m stylem grzbietowym, srebrny na 50 m stylem dowolnym i brązowy na 100 m stylem dowolnym. Miłosz zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców z rocznika 2007 r., w której rywalizowało 39 zawodników.

W Mistrzostwach wystartowało siedmioro zawodników UKS Butterfly: Patrycja Antosiuk, Szymon Dębski, Maja Komorowska, Kaja Kurpiewska, Miłosz Parzych, Filip Rudczyk, Dominik Skawski. Najlepszym zawodnikiem łomżyńskiego klubu został bezsprzecznie Miłosz Parzych, który trzykrotnie stawał na podium, ale zdobył też 4 miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym (6:00, 02 s. rekord życiowy), ustanawiając tym samym nowy rekord klubowy 11-latków na tym dystansie. 

Podczas suwalskich zawodów bardzo dobrze zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy UKS Butterfly.  Filip Rudczyk (2009r.) i Kaja Kurpiewska (2009r.) dzielnie rywalizowali z dziećmi starszymi, z rocznika 2008r. 
Filip Rudczyk zajął 4 miejsce na 100 m stylem grzbietowym (1:41, 24s. rekord życiowy)  i 5 miejsce na 50 m stylem grzbietowym. Rekordy życiowe Filip ustanowił również w stylu dowolnym na dystansach 50 m i 100 m. W klasyfikacji generalnej chłopców rocznika 2008 z województwa podlaskiego - zajął 11 miejsce wśród 48 zawodników (najlepszy wynik wśród chłopców z rocznika 2009r.). 
Kaja Kurpiewska na dystansie 50 m stylem motylkowym pobiła swój rekord życiowy (55,08 s.), ustanawiając jednocześnie nowy rekord klubowy. Pozwoliło to naszej zawodniczce na zajęcie 7 miejsca. Dobry rezultat Kaja osiągnęła również na dystansie 50 m stylem klasycznym, zdobywając 9 miejsce. 
Patrycja Antosiuk (2008r.) rywalizowała na dystansie 50 m w dwóch konkurencjach: w stylu dowolnym zajmując 9 miejsce (wśród 52 zawodniczek) oraz w stylu grzbietowym, zajmując wysokie 6 miejsce (wśród  50 zawodniczek).
Nowe rekordy życiowe ustanowił także Szymon Dębski (2007r.) na dystansie 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym. 

Najstarsi zawodnicy klubu (z rocznika 2005) Dominik Skawski i Maja Komorowska zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce, niemal w każdej konkurencji.
Maja Komorowska zajęła:

 • 5 miejsce – 100 m w stylu grzbietowym,
 • 6 miejsce – 100 m w stylu dowolnym,
 • 7 miejsce – 50 m w stylu grzbietowym,
 • 10 miejsce – 50 m w stylu dowolnym (33,77 s. rekord życiowy, rekord klubowy).
Dominik Skawski mierzył się w 4 konkurencjach, zajmując: 
 • 8 miejsce – 50 m w stylu grzbietowym
 • 13 miejsce – 50 m w stylu dowolnym
 • 9 miejsce - 100 m w stylu dowolnym (1:14, 65s., rekord życiowy)
 • 9 miejsce - 100 m w stylu grzbietowym
- Sukcesy podopiecznych trenerów Bartosza Kutnego, Tomasza Drozdowskiego i Arkadiusza Rutkowskiego pozwalają optymistycznie spojrzeć na przyszłość klubu i propagowanie pływania w Łomży, które cieszy się wśród najmłodszych mieszkańców miasta coraz większą popularnością – ocenia Jarosław Szeremet. - UKS Butterfly stwarza utalentowanym dzieciom możliwość rozwoju umiejętności pływackich i stawiania kolejnych kroków, umożliwiających start w zawodach pływackich na różnych stopniach rywalizacji, co pokazują osiągane przez zawodników wyniki z kolejnych imprez. 

na podstawie nadesłenej informacji


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę