Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Pracowity weekend łomżyńskich szachistów

Główne zdjęcie
Bracia Jerzy i Bartosz Chełstowscy z trofeami szachowymi wywalczonymi w Warszawie

W dniach 10-11 listopada liczba grupa zawodników z Łomży brała udział w turniejach szachowych rozgrywanych w wielu miastach i związanych z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości. Kilkoro z nich uzyskało bardzo dobre rezultaty.

Zdecydowanie najlepiej spisał się były zawodnik Klubu Szachowego Maraton Łomża, a obecnie UKS-u Kopernik Olsztyn, Bartosz Kotarski. W sobotę, 10 listopada 19-letni łomżanin uplasował się na drugim miejscu w bardzo mocno obsadzonym Otwartym Turnieju Szachów szybkich z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Kobyłce. W 9 partiach zgromadził 7 punktów i okazał się słabszy jedynie od najwyżej rozstawionego w całych zawodach Mistrza Międzynarodowego, Jana Adamskiego z Polonii Warszawa. W tych samych zawodach brali udział także bracia, 10-letni Bartosz i 7-letni Jerzy Chełstowscy (obaj Klub Sportowy Elbrus Łomża) oraz młodszy brat Bartosza Kotarskiego, 8-letni Paweł (Akademia Szachowa Sobocińscy). Najlepszy wynik z całej trójki zanotował ten pierwszy, który w grupie do 10 lat zajął drugą lokatę, a w klasyfikacji OPEN był szesnasty. Pozostała dwójka ukończyła turniej na miejscach 20. i 26. a w grupie do 10 lat uplasowali się na 5. i 7. pozycji.

Następnego dnia najlepsze wyniki osiągnęli Bartosz i Jerzy Chełstowscy, którzy wzięli udział w XXIII Turniejach Szachowych z okazji Rocznicy Święta Niepodległości dla dzieci, które odbyły się na warszawskich Bielanach. W grupie do 10 lat bezkonkurencyjny okazał się Bartosz, który zapewnił sobie zwycięstwo po sześciu z siedmiu zaplanowanych rund. Podopieczny trenera Vafy Mammadova wywalczył 5,5 punktu i o pół wyprzedził nr 1 całych zawodów Adama Nawalańca (KS Legion Legionowo) oraz Kacpra Jaczyńskiego (UKS TSz Zieloni Zielonka).

W najliczniejszym turnieju rozgrywanym tego dnia na Bielanach, do 8 lat świetnie spisał się 7-letni Jerzy Chełstowski, który zgromadził 6 punktów w 7 partiach i jako jedyny pokonał najwyżej rozstawionego, rok starszego Franciszka Klaska (UKS Czternastka Warszawa). Niestety w końcowej klasyfikacji młody łomżanin zajął "dopiero" trzecie miejsce i został wyprzedzony przez wspomnianego wcześniej Klaska oraz Ksawerego Kearneya, którzy także zgromadzili po sześć punktów, ale mieli minimalnie lepszą punktację dodatkową, tzn. Bucholc.

W podgrajewskim Wierzbowie również przy szachownicach świętowano rocznicę odzyskania niepodległości. W rozegranym tam turnieju pierwszą lokatę wywalczyła zawodniczka Maratonu Łomża, Olga Marmola. Łomżanka zdobyła w 9 partiach 8 punktów i o pół wyprzedziła Tomasza Rogowskiego (SP 2 Grajewo) i o półtora Jakuba Okulewicza (Grajewo).

Także w niedzielę w Małkini Górnej odbył się turniej, w którym rywalizowali szachiści z Łomży. W zawodach o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości najlepiej z mieszkańców naszego miasta spisał się szósty w klasyfikacji OPEN 17-letni Arkadiusz Mroczkowski (Akademia Szachowa Sobocińscy), który zdobył 5 punktów w 7 rundach. W pierwszej dziesiątce uplasowała się także siostra Arkadiusza, 13-letnia Eliza (5 pkt.), która zajęła 9. lokatę i dodatkowo była czwarta w gronie juniorów z roczników 2005 i młodszych.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę