Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Obchody Odzyskania Niepodległości w Piąteczce

Rok 2018 wyznaczył dla Polaków szczególną rocznicę, jaką jest Stulecie Odzyskania Niepodległości. Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 z wielkim zaangażowaniem włączyły się w te obchody. Dnia 7 listopada przedszkolaki wraz z nauczycielkami przygotowały podniosłą uroczystość pt.: „Pisk Orła”.

 

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Jadwiga Juchniewicz. W sposób szczególny powitała zebranych gości, wśród których znaleźli się: Pani Alicja Konopka – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łomży, Pani Hanka Gałązka – przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy Radzie Miejskiej, Plutonowy Tomasz Zaremba z Pierwszego Łomżyńskiego Batalionu Remontowego w Łomży, Ksiądz Infułat Tadeusza Śliwowski – Redaktor Naczelny Łomżyńskich Wiadomości Diecezjalnych, Ksiądz Marek Truszczyński – Rektor Kościoła Seminaryjnego w Łomży, Leszek Konopka – Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa, Pani Grażyna Klimek – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Pan Daniel Plona – Przewodniczący Rady Rodziców.
Następnie sceną zawładnęły dzieci. Przedszkolaki z grupy IV z zaangażowaniem odtańczyły tradycyjny polski taniec – Polonez. Dalej głos zabrały dzieci z grupy V. To właśnie one ze swoim dziecięcym urokiem opowiedziały o bohaterstwie naszych przodków, którzy walczyli o Niepodległą. Historia o  Białym Orle, zaatakowanym przez 3 czarne kruki, symbolizujące potężnych i groźnych zaborców i o tym jak po 123 latach Polska znów pojawiła się na mapie Europy wzbudziła wśród zgromadzonych szereg pozytywnych emocji . Pojawiły się łzy wzruszenia, radość i zachwyt.
„Piąteczka” od zawsze dbała o kształtowanie tradycji  i tożsamości narodowej wśród przedszkolaków. Dlatego już od najmłodszych lat wpajajmy obywatelom wartości patriotyczne, gdyż od tego jak wychowamy nasze dzieci zależy przyszłość naszego kraju.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
śr, 07 listopada 2018 19:16
Data ostatniej edycji: śr, 07 listopada 2018 19:22:46

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę