Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Łomżyńskie szkoły najlepsze w Grupie Zachodniej

Główne zdjęcie
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 10 - od lewej Bartosz Chełstowski, Jerzy Chełstowski, Tomasz Obrycki, Piotr Ciszewski i Dominika Ciszewska

Trzy pierwsze miejsca i cztery awanse do finału wojewódzkiego wywalczyły szkoły z Łomży i okolic w zawodach Grupy Zachodniej w szachach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

Rywalizacja w Licealiadzie oraz w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej toczyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu  . W tej starszej grupie najlepszą okazała się drużyna I Liceum Ogólnokształcącego z Łomży. Grająca w składzie Arkadiusz Mroczkowski, Szymon Sienkiewicz, Mateusz Skrodzki i Magdalena Łukaszewska w czterech pojedynkach odniosła trzy zwycięstwa, raz zremisowała i o jeden punkt meczowy wyprzedziła I LO z Grajewa. Obie te szkoły zagrają w finale Licealiady, który zostanie rozegrany 1 grudnia w Białymstoku.
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, w której udział mogą brać uczniowie z roczników 2003-2005 pierwszą lokatę zajęła Szkoła Podstawowa nr 9 z Łomży. Występująca w składzie Malwina Szewczyk, Krzysztof Bienias, Karina Dmoch i Adrianna Duchnowska wygrała siedem pojedynków i tylko raz podzieliła się punktami z zespołem z Ciechanowca. Drugie miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej z Konarzyc (Michał Karwowski, Karolina Chojnowska, Miłosz Zaręba i Julia Kuligowska). I to właśnie te dwie ekipy będą walczyć o medale w finale wojewódzkim, który również odbędą się w Białymstoku, ale 2 grudnia.
W Igrzyskach Dzieci (roczniki 2006 i młodsze), które odbyły się w łomżyńskim Mechaniaku, równych sobie nie miała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 10. Drużyna grająca w zdecydowanie najmłodszym składzie ze wszystkich ekip - Bartosz Chełstowski (rocznik 2008), Tomasz Obrycki (2011), Piotr Ciszewski (2011) i Dominika Ciszewska (2008) pewnie wygrała wszystkie osiem pojedynków tracąc w 32 rozegranych partiach zaledwie cztery punkty. Oprócz "Dziesiątki" awans do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie 1 grudnia w Suwałkach, wywalczyła także ekipa SP 2 z Grajewa.
Warto wspomnieć, że wszyscy członkowie zwycięskiej drużyny SP 10 trenują na co dzień w powołanym niedawno do życia nowym klubie szachowym Elbrus Łomża. Jego twórcą, a także trenerem jest dobrze znany w pracy w Maratonie Łomża Vafa Mammadov.

Dobre występy w Ostrołęce
Podczas gdy w Łomży i Ciechanowcu toczyła się rywalizacja w Grupie Zachodniej rozgrywek szkolnych, dwójka zawodników z naszego miasta wybrała się do pobliskiej Ostrołęki by tam rywalizować w turniej dla dzieci w wieku do 13 lat. W gronie 26 młodych szachistów drugą lokatę w klasyfikacji generalnej zajął Stanisław Wiszniewski (Maraton Łomża). Zdobywając 5,5 punktu w 6 partiach podopieczny trenera Roberta Michalaka wygrał też kategorię chłopców do 13 lat. Na wysokim, 6. miejscu uplasował się drugi z łomżan, zaledwie 7-letni Jerzy Chełstowski (Elbrus Łomża). Ćwiczący pod okiem Vafy Mammadova zawodnik zgromadził 4 punkty i okazał się najlepszy w kategorii chłopców do 8 lat.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę