Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

OSA w Łomży jeszcze droższa

Miasto Łomża ma zbudować w tym roku pięć obiektów „OSA” czyli Otwartych Stref Aktywności. To siłownie plenerowe, strefy relaksu, sprawnościowe place zabaw, które miałyby powstać w ramach rządowego Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało miastu ćwierć miliona złotych na ich budowę. Władze Łomży zakładały, że dołożą drugie tyle, ale z drugiego już przetargu wychodzi, że potrzeba na to ponad dwa razy więcej pieniędzy...

Kompleksy OSA w Łomży miałyby stanąć przy ul. Wojska Polskiego, Kazańskiej, Wroniej, Romana Dmowskiego i Jędrzeja Śniadeckiego. O tym, że miasto otrzyma ministerialną dotację na ich budowę wiadomo było na początku czerwca. MSiT ogłosiło wówczas listę 792 wybranych z Polski wniosków o dotację. W tej grupie były 44 wnioski z województwa podlaskiego z łączną kwotą dofinansowania niemal 3 mln zł.  Wśród wybranych jest m.in. wniosek miasta Łomża na budowę 5 OSA w wariancie rozszerzonym, na co ministerstwo przyznało 250 tys. zł dofinansowania. 
Póki co nie wiadomo, czy ostatecznie miasto będzie budowało te „osy”. Na każdą z nich chciano wydać po 100 tys. zł, ale oferty zainteresowanych firm są znacznie droższe. W pierwszym przetargu   wynosiły one - w zależności od obiektu – od 108 tys. do 138 tys.  zł. Teraz otwierano oferty w drugim przetargu i wychodzi, że są znacznie droższe. Za najtańszy z obiektów, który miałby stanąć przy ul. Jędrzeja Śniadeckiego jedyna firma, która złożyła ofertę chce ponad 140 tys. zł, a za najdroższy – przy ul. Kazańskiej – aż 178 tys. zł. 
Na razie nie wiadomo czy władze miasta zdecydują się na rozstrzygnięcie przetargu i wyłonienie wykonawcy. To oznaczałoby, że do ministerialnych 250 tys. zł  z kasy miasta należałoby dołożyć jeszcze ponad 550 tys. zł.  Ministerialny program zakłada, że przyznane dotacje będą   wykorzystane jeszcze w tym roku, co oznacza, że obiekty powstaną przed końcem roku.
W miejskim przetargu w ramach którego zbierano teraz oferty od zainteresowanych firm termin ukończenia prac wskazywano na 14 grudnia 2018 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę