Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Liga zagrała po raz siódmy

Krzysztof Bułkowski, Artur Skrodzki i Bartosz Cyndzas okazali się najlepszymi zawodnikami odpowiednio pierwszego, drugiego i trzeciego poziomu rozgrywek w siódmym już sezonie Łomżyńskiej Ligi Tenisowej. Impreza jak co roku odbywała się na kortach Skate Parku na osiedlu Perspektywa.

- Do rozpoczynającej się w pod koniec kwietnia rywalizacji zgłosiło się 40 tenisistów-amatorów. Wspólnie z Radą Ligi, która od dwóch sezonów jest ciałem decydującym o kształcie rozgrywek, ustaliliśmy, że podzielimy uczestników na trzy grupy. W poprzednim sezonie były cztery ligi, w których była mniejsza liczba graczy, ale dużo było wtedy głosów, że jest za mało meczów. Stąd decyzja, że w 2018 roku stworzymy trzy poziomy z większą ilością zawodników - tłumaczy sekretarz Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Łomży, Lech Malinowski - organizator zawodów. Niestety z różnych przyczyn trzem osobom nie udało się dotrwać do końca i sklasyfikowanych zostało 37 graczy. W I lidze walka o pierwsze miejsce toczyła się między trzema zawodnikami - mającym na koncie trzy zwycięstwa w całych rozgrywkach Krzysztofem Bułkowskim, tryumfatorem poprzedniego sezonu Jarosławem Kotowskim oraz najstarszym i najbardziej doświadczonym tenisistą rozgrywek, Tadeuszem Cieślukiem. Po zaciętych i wyrównanych bojach najlepszy okazał się Bułkowski, który wyprzedził o jeden punkt Kotowskiego i o dwa Cieśluka. Z bardzo dobrej strony pokazał się również debiutujący w I lidze Mariusz Galiński, który uplasował się tuż za podium. Na drugim biegunie znaleźli się Krzysztof Narewski, Jarosław Florczyk i Jan Kotowski, którzy spadli do drugiej ligi, natomiast Andrzej Rogiński trafił do baraży.
Długo ważyły się także losy zawodników, którzy awansują do I ligi. Jako jedyny komplet zwycięstw zanotował Artur Skrodzki i promocja do ligi wyżej nie była zagrożona. O pozostałe dwa miejsca walczyła większa grupa tenisistów, ale ostatecznie przypadły one w udziale Damianowi Gardockiemu i Dariuszowi Śmiechowskiemu. Szansę na awans ma także Marcin Pieńkowski, który zagra w barażach z Andrzejem Rogińskim. Ze spadkiem muszą pogodzić się natomiast Bartosz Murat, Grzegorz Iłędo i Józef Borowski, natomiast czwarty od końca Paweł Zyskowski powalczy o utrzymanie w meczach barażowych.
Na najniższym poziomie rozgrywkowym niemal od samego początku ton rywalizacji nadawała trójka zawodników - Bartosz Cyndzas, Wojciech Kowalewski i Mariusz Sierzputowski. I w takiej też kolejności zameldowali się na końcu sezonu, dzięki czemu w przyszłym roku grać będą w II lidze. O to prawo z Pawłem Zyskowskim powalczy jeszcze Jarosław Kluczyk, który zajął czwarte miejsce - Dzięki nieco zmodyfikowanemu przed sezonem regulaminowi rozgrywek udało nam się zmobilizować zawodników do sumienniejszej gry i zakończyliśmy Ligę z końcem sierpnia, co chyba nie zdarzyło się w poprzednich latach - przyznaje Malinowski - Cieszymy się, że przez cały sezon wiosenno-letni korty na osiedlu Perspektywa tętnią życiem. I to nie tylko dzięki Lidze, ale także turniejom singlowym i deblowym oraz bezpłatnym zajęciom wakacyjnym, które skierowane są do młodzieży szkolnej.
Warto wspomnieć, że od czterech sezonów na kortach Skate Parku rywalizują także pary, które walczą o tytuł mistrzów Ligi Deblowej - W tym roku rozgrywki wystartowały nieco wcześniej niż latach ubiegłych i myślę, że dzięki temu uda nam się je zakończyć zanim nastanie deszczowa jesień - kończy sekretarz Powiatowego Zrzeszenia LZS.

Klasyfikacje końcowe V sezonu Łomżyńskiej Ligi Tenisowej:
I liga
1. Krzysztof Bułkowski
2. Jarosław Kotowski
3. Tadeusz Cieśluk
4. Mariusz Galiński
5. Tomasz Pisarski
6. Karol Zaczek
7. Zbigniew Zaremba
8. Piotr Klewicki
9. Jacek Dobrzański
10. Andrzej Rogiński
11. Krzysztof Narewski
12. Jarosław Florczyk

II liga
1. Artur Skrodzki
2. Damian Gardocki
3. Dariusz Śmiechowski
4. Marcin Pieńkowski
5. Robert Głażewski
6. Tadeusz Siwik
7. Paweł Zych
8. Tomasz Skrzecz
9. Mariusz Zachłowski
10. Paweł Zyskowski
11. Bartosz Murat
12. Grzegorz Iłędo
13. Józef Borowski

III liga
1. Bartosz Cyndzas
2. Wojciech Kowalewski
3. Mariusz Sierzputowski
4. Jarosław Kluczyk
5. Marcin Laskowski
6. Piotr Popko
7. Jacek Kicała
8. Karol Szymański
9. Andrzej Kłopotowski
10. Jakub Gutowski
11. Krzysztof Miluski
12. Artur Gąsiewski

is

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę