Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Kosowski ze srebrem w Turnieju JBB Nadzieja Cup

Główne zdjęcie
fot. UKS Return Łomża

Wychowanek trenera Tomasza Waldzińskiego z UKS Return w Łomży wywalczył w znakomitym stylu srebrny medal na kortach III LO w Łomży. Przez trzy dni na ceglastej nawierzchni odbywały się od rana do wieczora zacięte pojedynki Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodzików JBB Nadzieja Cup. - Nasz Wiktor rozegrał w przepięknym stylu 6 meczów i tylko jeden przegrał z Igorem Kubalką, 14-latkiem z MKS w Andrychowie, który zwyciężył w turnieju – komentuje trener Waldziński, zapowiadając tego roku jeszcze dwie imprezy tenisowe, jakie zorganizuje UKS Return.

Pogoda 12-, 13- i 14-letnim tenisistom dopisywała przez trzy dni: nie padał deszcz ani nie wiał zbyt ostry wiatr znad Narwi, na której zieloną dolinę goście z całej Polski mieli ładne, słoneczne widoki. Kolejny sukces tenisowy łomżyniaka Wiktora Kosowskiego (lat 14) to swoiste następstwo laurów, po jakie sięgali długo przed nim starsi: Sebastian Zalewski (lat 32) i Adam Karwowski (lat 21). Ten drugi jest studentem nauk ścisłych w Uniwersytecie Warszawskim i wakacyjnym sparing partnerem Wiktora Kosowskiego. - W niedzielę pojedynek o zwycięstwo w turnieju był bardzo wyrównany – opowiada trener wymienionej powyżej trójki zdolnych i utytułowanych tenisistów. - Gra na korcie trzymała w niesamowitym napięciu. Wiktor pokazał pełnię swoich możliwości, ale może zbyt duża presja występu przed własna publicznością sprawiła, że oddał dwa sety: 5 : 7 oraz 4 : 6. Oglądałem jego mecze na wielu turniejach i mogę oceniać, że grał swój najlepszy tenis. Jesteśmy zadowoleni.

Mecz życia złotego Igora Kubalki
Łomżyński turniej był silnie obsadzony. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Solarski z Eurotenisa w Łodzi, z którym Wiktor wygrał 7 : 5 oraz 6 : 0, natomiast czwarte zajął Piotr Czaczkowski z Klubu Tenisowego Matuszewski w Stawigudzie. - W finale nasz srebrny medalista obronił kilka mocnych piłek meczowych – chwali wychowanka trener Waldziński. - Ale Igor Kubalka rozegrał mecz życia.
Turniejowe sukcesy Wiktora i silna pozycja Łomży na mapie tenisowej województwa podlaskiego to efekt udanej wieloletniej współpracy życzliwych i pomocnych ludzi ze środowiska UKS Return, m.in., prezesa Tomasza Poredy i asystent Aleksandry Durzyńskiej, trenera tenisa po AWF w Gdańsku. Poziom organizacji Turnieju JBB Nadzieja Cup pod kierunkiem dyrektor Ewy Waldzińskiej wysoko ocenił sędzia główny Janusz Sewastianow, chwaląc też poziom sportowy zawodników. UKS Return przygotowuje zimowe mistrzostwa tenisowe Łomży w III LO, a w Szkole Podstawowej nr 7, gdzie 8-klasistą jest Wiktor, zawody Młynek Cup 2018, we współpracy z Kamilem Konopką. „Siódemka” realizuje Narodowy Program Upowszechniania Tenisa, którego koordynatorem jest Ola Durzyńska. 

Mirosław R. Derewońko

Foto: fot. UKS Return Łomża
Foto: fot. UKS Return Łomża
Foto: fot. UKS Return Łomża
Foto: fot. UKS Return Łomża
Foto: fot. UKS Return Łomża
Foto: fot. UKS Return Łomża

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę