Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Udana inauguracja akademiczek

Główne zdjęcie
Weronika Łuba zdobyła w starciu z Notecią komplet punktów

Tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża nie miały większych kłopotów z wygraniem swojego pierwszego meczu w nowym sezonie I ligi. W hali II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży zespół prowadzony przez trenera Wacława Tarnackiego pokonał Noteć Inowrocław 7:3.

Mimo, że drużyna z Łomży zagrała w tym spotkaniu bez dwóch swoich czołowych zawodniczek - Chinki Ren Bingran oraz Białorusinki Lizavety Karasiowej to i tak była zdecydowanym faworytem. I już pierwsza seria gier pojedynczych to pokazała. Swoje gry bardzo pewnie wygrały Weronika Łuba 3:0 ogrywając Amelię Nikiel oraz debiutująca w barwach AZS-u Anna Monika Zielińska, która w takim samym stosunku pokonała Katarzynę Palacz. Trzeci punkt dołożyła inna debiutantka, zaledwie 15-letnia Aleksandra Jarkowska, która pomimo sporej tremy poradziła sobie w pięciu setach z Zuzanną Dąbrzał. Jako jedyna wyższość rywalki musiała uznać Joanna Sokołowska, która na pierwszym stole uległa Barbarze Suchomskiej 2:3.
Swoją przewagę łomżanki powiększyły jeszcze po starciach deblowych. Zarówno para Łuba/Zielińska jak i Sokołowska/Jarkowska bardzo pewnie i zdecydowanie wygrały swoje gry z odpowiednio Suchomską i Palacz oraz Dąbrzał i Nikiel i na tablicy wyników zrobiło się już 5:1. Szósty, dający zwycięstwo w całym spotkaniu punkt dała zespołowi z Łomży Jarkowska, która zagrała już zdecydowanie pewniej i w trzech krótkich setach ograła Nikiel. Drugą grę pojedynczą na stole nr 2 wygrała także Łuba 3:1 pokonując Dąbrzał. W drugiej serii singli słabiej poszło natomiast zawodniczkom z pierwszego stołu. Drugą grę w stosunku 2:3 przegrała Sokołowska, tym razem okazując się słabsza od Palacz, natomiast Zielińska nie sprostała Suchomskiej ulegając 1:3. Te porażki nie miały jednak większego wpływu na wynik końcowy i AZS zapisał na swoje konto pierwsze dwa ligowe punkty.
- Uważam, że wygraliśmy bardzo pewnie. Mimo dużego zdenerwowania komplet punktów w debiucie zdobyła Ola Jarkowska. Nieco słabiej spisała się Ania Zielińska, ale trzeba pamiętać, że grała na pierwszym stole, gdzie rywalki są dużo bardziej wymagające - tłumaczy trener Tarnacki - Jakoś dzisiaj nie mogła przełamać się Asia Sokołowska, która obie gry przegrała po pięciosetowej walce. Widać u niej jeszcze trochę braków treningowych, ale myślę, że w kolejnym spotkaniu już zaprezentuje się zdecydowanie lepiej.
Kolejnym rywalem akademiczek będzie beniaminek I ligi, MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka, który w pierwszej kolejce uległ u siebie GLKS-owi II Nadarzyn 4:6. Spotkanie odbędzie się w hali II LO w Łomży w piątek, 14 września o godz. 17.00. Wstęp wolny.

is

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę