Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

AZS chce powalczyć o Ekstraklasę

Główne zdjęcie
Wacław Tarnacki trener AZS-u i Joanna Sokołowska

W sobotę, 8 września tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża rozpoczną kolejny sezon w I lidze. Ich pierwszym rywalem będzie zespół Noteci Inowrocław. Drużyna z Łomży, która poprzednie rozgrywki ukończyła na 5. miejscu (na 10 drużyn) została poważnie wzmocniona. - Myślę, że mamy skład, który może wygrać tę ligę - mówi trener Wacław Tarnacki.

Przed sezonem umowę z klubem podpisała doświadczona Anna Monika Zielińska, czołowa pingpongistka zaplecza Ekstraklasy, która ostatnie sezony grała w Chrobrym Międzyzdroje. Oprócz pracującej na co dzień w Gdańsku zawodniczki AZS wzmocniła także inna tenisistka z tego miasta, zaledwie 15-letnia Aleksandra Jarkowska - To bardzo dobra juniorka, która dostawała powołania na zgrupowania reprezentacji Polski juniorek. Teraz uczy się i trenuje w Ośrodku Szkoleniowym Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Gdańsku, tam gdzie jakiś czas temu przebywała Asia Sokołowska. Oprócz wzmocnienia naszego drugiego stołu zyskaliśmy na pewno zawodniczkę, która z Asią może walczyć o medale Mistrzostw Polski Juniorów - tłumaczy trener AZS-u, Wacław Tarnacki. Do zespołu dołączyła również Białorusinka Lizaveta Karasiowa, która w przeszłości grała w barwach białostockich Dojlid - To był transfer z tych na ostatnią chwilę. Już mieliśmy praktycznie dopięty skład, ale tuż przed zamknięciem okienka transferowego zgłosiła się do mnie Lizaveta z prośbą o danie jej szansy na powrót do grania na wysokim poziomie. Ona przez ostatni rok nie grała w tenisa, ale chce wrócić do wysokiej dyspozycji i bardzo szybko doszliśmy do porozumienia. Myślę, że jak osiągnie optymalna formę, to będzie bardzo mocny punkt drużyny na pierwszym stole - mówi Tarnacki. Do gry przymierzania jest także Chinka Ren Bingran, która była zgłoszona przez klub w poprzednim sezonie, ale ostatecznie nie zagrała oni jednego spotkania - Jestem po rozmowach z Żanką i umówiliśmy się tak, że pomoże nam w tych najtrudniejszych meczach - podkreśla szkoleniowiec zespołu z Łomży. W składzie AZS-u pozostały Joanna Sokołowska, Weronika Łuba, Karolina Łada, Justyna Gutowska, Izabela Wysmułek oraz Monika Żbikowska. Ta ostatnia jednak w tym sezonie ma być jedynie opcją awaryjną, gdyż teraz uczy się i pracuje w Działdowie - Myślę, że mamy skład, który może wygrać tę ligę. Najtrudniejszymi przeciwnikami będą na pewno zespoły z Międzyzdrojów i Chełmna, ale jeśli będziemy grali w optymalnym zestawieniu, to nawet z nimi jesteśmy w stanie walczyć o zwycięstwo - przyznaje trener Tarnacki - Sportowo na pewno jesteśmy gotowi na ten awans. Jeśli chodzi o stronę finansową, to też jest nie najgorzej. Złożyliśmy prośbę do prezydenta o dodatkowe środki, bo gra tych najlepszych dziewczyn wiąże się z dodatkowymi kosztami. Prezydent odpowiedział z nadzieją, więc uważam, że wszystko jest na dobrej drodze - dodaje doświadczony szkoleniowiec.
Pierwsze spotkanie łomżanki rozegrają w sobotę, 8 września o godz. 11.00. W hali II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży podejmować będą Noteć Inowrocław. W tym meczu Tarnacki nie będzie mógł skorzystać z obu zawodniczek zagranicznych. Ren Bingran przebywa obecnie w Chinach, a Karasiowa musi załatwić przedłużenie wizy, ale i tak będą zdecydowanym faworytem tego starcia. Wstęp na ten, a także wszystkie pozostałem pojedynki AZS-u jest bezpłatny.

Skład AZS-u w sezonie 2018/19:
Ren Bingran (Chiny), Karasiowa Lizaveta (Białoruś), Sokołowska Joanna, Zielińska Anna Monika, Jarkowska Aleksandra, Łuba Weronika, Łada Karolina, Żbikowska Monika, Gutowska Justyna, Wysmułek Izabela.

Terminarz meczów AZS-u w pierwszej rundzie:
- AZS PWSIP Metal-Technik Łomża - IKTS Noteć Inowrocław - 8 września 2018, godz. 11.00
- AZS - MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka - 14 września, godz. 17.00
- GLKS II Nadarzyn - AZS - 22 września, godz. 16.00
- KS Galaxy Białystok - AZS - 20 października, 16.00
- AZS - Optima Polska Dojlidy Białystok - 21 października, godz. 12.00
- LUKS Agro-Sieć Chełmno - AZS - 3 listopada, godz. 16.00
- LKTS Luvena Luboń - AZS - 4 listopada, godz. 16.00
- AZS - UKS Chrobry Międzyzdroje - 17 listopada, godz. 16.00
- AZS - Mar-Bruk ZRB GOSRiT Luzino - 22 grudnia, godz. 16.00

is 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę