środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Medalowe wakacje Moniki Marcińczyk

Monika Marcińczyk

Bardzo pracowite wakacje miała najlepsza łomżyńska młoda szachistka, Monika Marcińczyk. W ciągu dwóch miesięcy zawodniczka Klubu Szachowego Maraton z sukcesami wzięła udział w kilku dużych turniejach zarówno w Polsce jak i za granicą.

14-letnia szachistka wakacyjne starty rozpoczęła od udziału w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów (Ekstraliga). W dniach 11-19 lipca w Kudowie Zdroju w barwach Klubu Szachowego Laura Chylice, do które została na ten turniej wypożyczona, rywalizowała z najlepszymi juniorami w kraju. Występ okazał się dużym sukcesem zarówno drużynowym jak i indywidualnym. Klub z Chylic uplasował się bowiem na trzecim miejscu, a Monika zdobyła srebrny medal za indywidualną grę na swojej szachownicy. Niecałe dwa tygodnie później młoda łomżanka wyjechała do Rumunii, by tam walczyć w Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Tam grając w drużynie z inną 14-latką, Martyną Wikar (LKSz GCKiP Czarna) zdobyła brązowy medal w kategorii dziewcząt do 18 lat.
Bezpośrednio z Rumunii Marcińczyk przeniosła się Czech by tam wziąć udział w Mistrzostwach Unii Europejskiej. W turnieju rozegranym w mieście Kouty nad Desnou w dniach 6-15 sierpnia ponownie stanęła podium zajmując drugą lokatę w kategorii dziewcząt do 14 lat.
Wakacje wprawdzie dobiegły końca, ale Monika, na co dzień uczennica SP nr 7 im. A. Mickiewicza w Łomży, wróci na zajęcia dopiero w przyszłym tygodniu. Aktualnie bierze bowiem udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów (II Liga) w Jastrzębiej Górze, gdzie gra również w barwach klubu Laura Chylice, do którego została wypożyczona na czas turnieju.
Wszystkie występy Moniki Marcińczyk nie byłyby możliwe bez zaangażowania wielu osób, czyli trenerów, rodziców, Klubu Szachowego Maraton, jak również wsparcia finansowego, które udzieliło zawodniczce nasze miasto.