Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Tenisowy sezon w pełni

Główne zdjęcie
Krzysztof Bułkowski i Tomasz Szabłowski, finaliści łomżyńskiego turnieju

Aż 21 zawodników walczyło w Otwartym Turnieju Singlowym, który jak co roku odbył się na kortach łomżyńskiego Skate Parku. Zwycięzcą został Tomasz Szabłowski z Zambrowa pokonując w finale Krzysztofa Bułkowskiego z Łomży.

Tak jak w latach ubiegłych na starcie imprezy stanęli tenisiści-amatorzy nie tylko z Łomży, ale i z regionu. Oprócz reprezentantów gospodarzy nie zabrakło zawodników z Ostrołęki i Zambrowa. Mimo bardzo wysokiej temperatury, która towarzyszyła tenisistom przez cały czas, większość pojedynków była bardzo wyrównana i stała na wysokim poziomie. Najbardziej odpornym na trudne warunki atmosferyczne oraz grającym najcierpliwiej okazał się jeden z czołowych zawodników Zambrowskiej Ligi Tenisowej, Tomasz Szabłowski. W decydującym meczu przetrzymał on bombardowanie 3-krotnego zwycięzcy Łomżyńskiej Ligi Tenisowej, Krzysztofa Bułkowskiego sięgając tym samym po puchar za pierwszej miejsce. Na trzecim stopniu podium stanął natomiast inny tenisista z Łomży, Krystian Kosakowski, który mimo rozegrania aż siedmiu spotkań wytrzymał trudy turnieju i w małym finale ograł jednego z najstarszych uczestników zawodów, doświadczonego Tadeusza Cieśluka (Łomża) - Jestem wręcz zaskoczony ilością zawodników, która mimo bardzo wysokiej temperatury zgłosiła się do turnieju. Co ważniejsze, za ilością poszła też jakość, bo pojedynki stały na naprawdę wysokim poziomie i były niezwykle emocjonujące - podkreśla organizator zawodów, Lecha Malinowski z Powiatowego Zrzeszenia LZS w Łomży - Tak duże zainteresowanie i frekwencja na tym turnieju mobilizują mnie do dalszej pracy na rzecz łomżyńskiego tenisa. Mniej więcej w połowie sierpnia planuję zorganizować otwarty turniej deblowy.
Doskonałym przygotowaniem do tych zawodów będzie bez wątpienia Liga Deblowa, której już czwarty sezon startuje za kilka dni - Zachęcam do zapisów wszystkie chętne pary. Na razie mamy zgłoszonych pięć drużyn, więc miejsca jeszcze są - mówi Malinowski - W tym roku chcemy zacząć rywalizację wcześniej niż w ubiegłych latach, żeby nie było zagrożenia, że nie uda jej się dokończyć przed nadejściem jesieni - dodaje.
Warto także wspomnieć, że powoli dobiega końca VII sezon Łomżyńskiej Ligi Tenisowej. Od maja 37 zawodników podzielonych na trzy poziomy walczy systemem każdy z każdym. Więcej szczegółów dotyczących tych rozgrywek można znaleźć na stronie www.lomzynskaligatenisowa.ligspace.pl.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę