Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

„Piąteczka” świętuje 600-lecie Łomży

Spektaklem zatytułowanym „Śladami Jelonka” przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży uczciły obchody 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Wielobarwne widowisko wystawione zostało we wtorkowe przedpołudnie 12 czerwca 2018 r w Sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich.

 

W loży gości honorowych zasiedli Prezydent Miasta Łomży Pan Mariusz Chrzanowski, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek, Pani Alicja Konopka - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łomży, Zastępcy Naczelnika Wydziału Edukacji Panie Grażyna Klimek i Anna Mierzejewska, Redaktor Naczelny Łomżyńskich Wiadomości Diecezjalnych Ks. Infułat dr Tadeusz Śliwowski, Proboszcz Parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego Ksiądz Prałat Jerzy Abramowicz oraz Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej PERSPEKTYWA.  Widownię wypełniły dzieci z łomżyńskich przedszkoli.

Zgromadzonych powitała dyrektor przedszkola Pani Jadwiga Juchniewicz. Mali aktorzy,  dzieci  4,5,6-letnie,  przenieśli widownię w  czasy późnego średniowieczna i przypomnieli znaną legendę „O jeleniu, który wskoczył do łomżyńskiego herbu”. Był bartnik Sieciej z synami, wuj Jaroch, był król Jagiełło z wojskiem polskim i książę Janusz,  nie zabrakło Krzyżaków, jelenia, niedźwiedzi, dzikich zwierząt i innych postaci. Dynamiczną akcję przeplatały tańce. Świetną grę małych aktorów widownia nagradzała brawami.

Przedstawienie przygotowały nauczycielki Maria Danielska i Barbara Florczyk we współpracy ze wszystkimi nauczycielkami, personelem przedszkola i rodzicami. Scenografię przygotowały nauczycieli Barbara Dzieniszewska i Agata Komorowska, zaś oprawę muzyczną Grzegorz Narewski.

Po spektaklu  Dyrektor „Piąteczki” złożyła serdeczne podziękowania za przybycie i wspólne świętowanie zaproszonym gościom, nauczycielkom i dzieciom z łomżyńskich przedszkoli. Gorące podziękowania skierowała także do małych aktorów oraz rodziców, którzy włączyli się w przygotowanie tego przedsięwzięcia. Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz serdecznie podziękowała gospodarzowi Zespołu Szkół Katolickich Pani Dyrektor Bożenie Śliwowskiej za udostępnienie sali widowiskowej oraz Panu Karolowi operatorowi oświetlenia i sprzętu audiowizualnego.

Podziękowania oraz upominki otrzymali aktorzy od Pana Prezydenta oraz od Nauczycielek z przedszkoli  nr 4 i 9. Nauczycielki z „Piąteczki” symbolicznymi  różami obdarował Przewodniczący Rady Rodziców Pan Robert Twarowski. Na zakończenie obecnych na sali pobłogosławił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup i wspólnie odśpiewano piosenkę „Łomża mój dom”.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne składa serdeczne podziękowania Wszystkim Rodzicom, Babciom i Dziadkom zaangażowanym w przedstawienie, a w szczególności Paniom, które szyły stroje: Małgorzacie Książek, Magdalenie Trykoszko, Alicji Gruszfeld, Katarzynie Zysk, Małgorzacie Mierzejewskiej i Marcie Włodarczyk.

Dziękujemy również Panom, którzy pomagali w transporcie dekoracji i rekwizytów: Krzysztofowi Style,  Krzysztofowi Gruszfeldowi, Andrzejowi Modzelewskiemu.

Za wykonanie rekwizytów  mieczy, tarcz, włóczni oraz sylwety jelenia dziękujemy Panu Stanisławowi Florczyk.

Dziękujemy Pani Emilii Gronostajskiej i  innym Mamom za pomoc w czesaniu dziewczynek i przebieraniu dzieci.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom  niewymienionym z imienia i nazwiska za wszelką pomoc w przygotowanie spektaklu.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
śr, 13 czerwca 2018 07:55
Data ostatniej edycji: pon, 25 czerwca 2018 18:03:17

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę