Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Popłynęła na medale

Maja Komorowska, 13-letnia pływaczka UKS Butterfly Łomża zdobyła trzy medale podczas wieloboju pływackiego o puchar burmistrza Augustowa. W zawodach uczestniczyło 316 zawodników z 17 klubów z Polski, Litwy.

Jak przekazuje Jarosław Szeremet Łomżę reprezentowało pięciu zawodników Klubu UKS Butterfly, którzy są uczniami szkół podstawowych nr 10 i nr 5 w Łomży oraz w Podgórzu. Zdecydowanie najlepiej wypadła Maja Komorowska (rocznik 2005), która zdobyła po jednym medalu złotym, srebrnym i brązowym. Maja najszybsza była podczas pływania grzbietem na dystansie 50 m. Jej czas to 35,53 s. zapewnił jej w tej konkurencji pierwsze miejsce. Płynąc grzbietem na dystansie 200 metrów, który pokonała w czasie 2;45,51 s. zajęła trzecie miejsce. Zawodniczka z Łomży trzeci medal zdobyła płynąc stylem motylkowym na dystansie 50 m. Pokonanie go w czasie 37,50 s dało jej srebrny medal.

W tym samym roczniku (2005) wystartował Dominik Skawski, który w stylu grzbietowym zajął 5 miejsce.  W roczniku 2007 klub reprezentowała Magda Dobrogowska zajmując 8 miejsce. Blisko podium na 4 miejscu zakończyła start Patrycja Antosiuk (2008 r), a najmłodsi Kaja Kurpiewska i Filip Rudczyk (2009 r.) płynęli w starszym roczniku poprawili swoje dotychczasowe wyniki.

W sobotę najlepsi pływacy z Łomży mają startować w Ostrowcu Świętokrzyskim na  Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 13 lat.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę