Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik

Dnia 10 maja 2018r. dzieci uczestniczące w zajęciach dodatkowych "Dziecięca matematyka" w ramach Projektu "Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji przedszkolnej" wyjechały na wycieczkę do Centrum Naukowego Kopernik w Warszawie. Z uśmiechem na ustach i ciekawością przedszkolaki oczekiwały na atrakcje Kopernika.

 

Wejście do CNK wywołało w dzieciach zachwyt. Ogromna przestrzeń wypełniona eksponatami, z których każdy odwiedzający - mały czy duży miał możliwość  korzystania. W głównym holu  dzieci zainteresowało poruszające się ogromne wahadło, dalej model ludzkiego szkieletu kostnego. Dzieci  zobaczyły wielką instalację ukazującą historię koła, kół kamiennych poprzez koła samochodowe i rowerowe. Puszczały żaglowce, kręciły śrubą Archimedesa, przeglądały się w lustrach, tworzyły barwy z 3 podstawowych kolorów. Spędziły także czas w strefie eksperymentowania - eksponat "Bielszy odcień bieli" gdzie trzeba było wskazać  najbielsza płytkę zainteresował najmłodszych. Najwięcej jednakże czasu  spędziły przy eksponacie "Usyp mapę" - skrzynia z piaskiem na którą projektor rzucał kolorową mapę. Gdy dzieci przesypywały piasek rękami zmieniały ukształtowanie terenu i tym samym kolory. Najdłuższa kolejka zaś ustawiła sie do eksponatu "Radio w gębie" gdzie dzieci zaciskając zęby na metalowej rurce zabezpieczonej wcześniej plastikową słomką słyszały wyraźnie dźwięki muzyki, których osoby stojące obok nie mogły słyszeć. Do tego stanowiska dzieci podchodziły kilkakrotnie. Na takich aktywnościach mijał czas spędzany w Koperniku. Jeszcze wiele eksponatów dzieci nie zdążyły  zobaczyć, gdyż nadszedł czas powrotu. Wszyscy uczestnicy wycieczki zrobili zdjęcie w głównym holu przy interaktywnym RoboThespian-ie. Poczym dzieci udały sie  ze swymi opiekunami na obiad. A następnie do autokaru, by wrócić do Łomży. W drodze powrotnej dzieci śpiewały piosenki, spały, zjadały smakołyki przygotowane przez rodziców, oglądały pamiątki zakupione w sklepiku w CNK.  Jednym słowem wszyscy wrócili zadowoleni i w przekonaniu, że kiedyś jeszcze wybiorą się do Kopernika.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pon, 21 maja 2018 21:07
Data ostatniej edycji: pon, 28 maja 2018 21:26:26

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę