Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Majowe Święta w Piąteczce

Niezwykle bogaty program obchodów Święta Pracy, Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja przygotowały nauczycielki Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży. W czwartek 26 kwietnia odbyła się uroczysta Akademia, na którą zaproszono Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Panią Alicję Konopka, Przewodniczącego Rady Rodziców oraz Rodziców i bliskich przedszkolaków. Zebranych powitała dyrektor przedszkola Pani Jadwiga Juchniewicz.

Uroczyście wniesiono flagę narodową i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. W dalszej części przedszkolaki wspólnie zaprezentowały część artystyczną. Nie zabrakło tańca krakowiaka w wykonaniu dzieci z grupy pięciolatków.

Druga część uroczystości to konkurs recytatorski pod hasłem "Kto ty jesteś? Polak mały" oraz konkurs pieśni patriotycznej pod hasłem "Orły Piąteczki". Wiersze i pieśni patriotyczne w wykonaniu dzieci dostarczyły i Jurorom i całej widowni wiele radości i wzruszeń. W konkursach wzięło udział dwudzieścia siedem dzieci.  Podczas narady Jurorów swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dziewczynki z grupy sześciolatków piosenką p.t. "Łomża mój dom".

W kategorii pieśń patriotyczna Jury przyznało wszystkim uczestnikom równorzędne Dyplomy - Wyróżnienia. W kategorii wierszy patriotycznych Komisja Konkursowa zdecydowała się podzielić dzieci na "młodsze- 3-4-latki" i "starsze - 5-6-latki". Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy oraz serdeczne gratulacje od Jury i gromkie brawa od publicznosci.

Obchody Majowych Świąt przedłużyły się na kolejny dzień. Czterolatki z grupy drugiej i trzeciej ruszyły w piątek na ulice naszego miasta, wręczając przechodniom chorągiewki i ulotki  w treści przypominające wiedzę o Majowych Świętach.

Wyniki konkursu recytatorskiego "Kto ty jesteś? Polak mały"

 

Dzieci młodsze:

I miejsce - Sebastian Arnista
II miejsce  - Antonina Staniórska
III miejsce - Maja Bronowicz

Dzieci starsze:

I miejsce - Miłosz Twarowski
II miejsce - Amelia Kamińska
III miejsce - Maja Malinowska
Wyróżnienie - Piotr Jankowski
Wyróżnienie - Mateusz Szymańczyk

 

Serdecznie dziękujemy Jurorom Pani Alicji Konopka, Pani Dyrektor Jadwidze Juchniewicz i Panu Robertowi Twarowskiemu.

Uczestnikom Konkursów składamy Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów na scenie.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę