Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Piłkarska młodzież

Główne zdjęcie
Julia Trzcinka z Piątnicy najlepszą zawodniczką turnieju

Dziewczęta Łomżyczki Łomża w kategorii U-10 i Rywal Piątnica w kategorii U-12 oraz chłopcy z AMO Łomża w kategorii U-10 wygrali wojewódzkie rozgrywki turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” i na przełomie kwietnia i maja zagrają w ogólnopolskich finałach w Warszawie. Piłkarki i piłkarze z Łomży i Piątnicy mierzyli się z przeciwnikami w Sokółce.

Opiekunek piłkarek Łomżyczki Łomża (UKS-u „Dziesiątki” Łomża) jest Henryk Pestka. Podkreśla, że jego drużyna po raz czwarty z rzędu, a szósty w ogóle stanęła na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Podlasia w piłce nożnej w kategorii U-10. W słoneczną sobotę pokonała w Sokółce kolejno: Mieszko Białystok 5:1, SP Goniądz 2:0, MOSiR Bielsk Podlaski 2:0, w półfinale Trójkę Augustów 10:0 i w finale ponownie MOSiR 6:0.
- Drużyna, która dopiero niedawno wyszła z hali na murawę, w miarę rozgrywanych spotkań łapała rytm meczowy, co widać było po uzyskanych wynikach – opowiada trener Pestka. - Jej siłą był wyrównany skład, o czym świadczy fakt, że na dziewięć grających w polu zawodniczek, aż osiem zdobyło bramki. Julia Rupacz uznana została najlepszą bramkarką - w 5 spotkaniach tylko raz dała się pokonać – podkreśla. 

Z sukces swoich podopiecznych cieszy się także Marcin Zabielski – trener dziewcząt U-12 ze Szkoły Podstawowej w Piątnicy. Rozegrały 5 spotkań, w których pokonały drużyny z Augustowa (12:0), Nurca (4:0), Poświętnego (5:2),  Białegostoku (2:0) oraz Grajewa (4:3) i tym samym zostały Mistrzyniami Województwa Podlaskiego. Uczennica SP Piątnica Julia Trzcinka została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.
- Mecz finałowy był bardzo ciężki, ale dziewczęta pokazały charakter i zdobyły zwycięską bramkę jeszcze w regulaminowym czasie gry i tym samym awansowały do finału ogólnopolskiego, który będzie rozgrywany w dniach 29 kwietnia – 2 maja w Warszawie – cieszy się Marcin Zabielski.
Pojadą tam też podopieczni Sławomira Stanisławskiego - drużyna AMO Łomża - mistrz województwa podlaskiego chłopców do lat 10. 
Łomżyńskie i piątnicka drużyny będą tam rywalizować z najlepszymi drożynami w swoich kategoriach ze wszystkich innych województw Polski. Ścisłe finały będą rozgrywane na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Foto: Julia Trzcinka z Piątnicy najlepszą zawodniczką turnieju
Foto: Łomżyczka Łomża:  od lewej stoją (w nawiasie ilość zdobytych bramek): Julia Rupacz, Weronika Kołakowska (1), Dominika Ciszewska (3), Maja Zysk (3), Hanna Makowska, Małgorzata Rykaczewska (4), kapitan drużyny  - Gabriela Rutkowska (2), Nikola Bałązy (1), Magda Popielarczyk (5), Milena Chrzanowska (nie grała), Natalia Chrzanowska (6) oraz trener Henryk Pestka. (Fot. Dariusz Ciszewski)
Foto: Rywal Piątnica: Karwowska Klaudia, Matuszewska Patrycja, Myślińska Wiktoria, Sejnowska Anna, Siwik Adrianna, Solińska Kinga, Trzcinka Julia, Trzewikowska Agata, Włostowska Amelia, Zysk Róża. Trener Marcin Zabielski.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę