Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Boksowali lepiej

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Około 90 bokserów – od młodzików po seniorów – m.in. z Białegostoku, Suwałk i Łomży rywalizowało w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Boksie, które w weekend rozgrywano w Hali Olimpijczyków Polskich przy SP nr 9 w Łomży. Zawody były także eliminacjami kadetów (rocznik 2002 - 2003) do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Prawo startu w OOM wywalczyło siedmiu zawodników klubu Tiger Łomża, a trener Zbigniew Maleszewski szczególnie cieszy się z faktu, że jego podopieczni wygrali zawody zdobywając trzy razy więcej punktów, niż ekipa Boxing Sokółka, która jest prowadzona przez byłego trenera kadry narodowej kobiet.

Na ringu w Łomży walczyli zawodnicy z klubów: Tiger Łomża, Hetman Białystok, Cristal Białystok, Boxing Production Białystok, Unia Hajnówka, OSiR Suwałki, Boxing Sokółka, oraz bokserzy niestowarzyszeni w kategoriach młodzik, kadet, junior i senior. Zbigniew Maleszewski jako szczególnie ważne wskazuje zmagania kadetów, dla których łomżyńskie zawody były także eliminacjami do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie. Z 14 konkurencji wagowych, w których rywalizowali 15 i 16-latkowie, gospodarze wygrali połowę zapewniając sobie udział w olimpiadzie.
W wadze 48 kg zwyciężył Akhmed Debizov, przed klubowym kolegą Adamem Sokołowskim. W wadze 50 kg wygrał Wojciech Boniecki, w wadze 52 kg Paweł Paluch, w wadze 54 kg Cezary Bronakowski przez Wiktorem Trzewikowskim, a w wadze 57 kg Kacper Jakacki przed Mateuszem Kuczyńskim. 
W cięższych wagach - 70 kg zmagania wygrał kolejny zawodnik Tiger Łomża Piotr Dominikowski, a wadze 80 kg Filip Zalewski.
- Na szczególną pochwałę zasługują  Akhmed Debizov i Filip Zalewski, którzy mieli dobrych przeciwników, wygrali swoje pojedynki i dobrze się rozwijają – mówi Zbigniew Maleszewski, który łomżyńskich bokserów do zawodów przygotowywał wraz z trenerami: Danielem Maleszewskim, Marcinem Fabiszewskim i Eweliną Dębkowską.  
Z łomżan dobrze pokazali się także seniorzy. W wadze 75 kg zawody wygrał Mateusz Gawędzki, a trzeci był Marcin Kapelewski, a w wadze 56 kg na drugim miejscu podium staną Karol Kulikowski. - Za tydzień jedziemy na Mistrzostwa Polski seniorów, to będzie pierwszy start naszych zawodników w seniorach, więc walki w Łomży były dobrym treningiem – mówi trener Tiger Łomża. 
W sumie zawodnicy łomżyńskiego klubu zdobyli 33 punkty i wygrali rywalizację przed ekipami   OSiR Suwałki (27 pkt.) i Boxing Sokółka (11 pkt.) Zbigniew Maleszewski szczególnie cieszy się z faktu, że jego klub podczas mistrzostw województwa zdobył trzy razy więcej punktów od Boxing Sokółka, który jest prowadzony przez byłego trenera kadry narodowej kobiet.
– Większość moich zawodników wygrała z jego zawodnikami – chwali się Maleszewski. - Taka wygrana szczególnie cieszy, zwłaszcza, że przed rokiem podczas mistrzostw rozgrywanych w Sokółce my mieliśmy czwarte miejsce, a oni drugie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę