Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Sukces "Piąteczki" w Warszawie

Już po raz trzeci nasze przedszkole "Piąteczka" w Łomży przystąpiło do udziału w "VIII Multimedialnym Ogólnopolskim i IV Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Parateatralnych zorganizowanym przez Przedszkole "Smykolandia" w Warszawie objętym przez patronat Ministra Edukacji Narodowej, Burmistrza Dzielnicy Mokotów oraz Ośrodka rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.Tegoroczna Gala Finałowa odbyła się 6 kwietnia 2018 r. o godz. 14.00 w siedzibie Domu Kultury „KADR” przy ul. Gintrowskiego 32 w Warszawie.

 

Występ pięcio- i sześcioletnich aktorów z "Piąteczki" w przedstawieniu teatralnym pt. „W krainie bajek” złożone z fragmentów bajek: Smerfy", "Jaś i Małgosia", "Calineczka", "Królewna Śnieżka" pozwolił nam na zajęcie drugiego miejsca w konkursie.  Oprócz solidnego przygotowania pod względem aktorskim i reżyserskim  otrzymaliśmy  wyróżnienie za interesującą oprawę  scenograficzną. Warto podkreślić, że do udziału w konkursie zakwalifikowano i oceniono 19 prezentacji  z kraju i zagranicy. Spośród nich, w ocenie jury, na wyróżnienie zasłużyło jedynie osiem placówek.

Reżyserkami przedstawienia były  Panie Barbara Florczyk i Maria Danielska, a scenografię  przygotowały  Pani Barbara Dzieniszewska i Agata Komorowska, natomiast oprawa muzyczna to dzieło Pana Grzegorza Narewskiego.  Do pomocy w przygotowaniu  przedstawienia wzięły udział wszystkie nauczycielki.  Na ogromne podziękowania  zasługują również  rodzice, bo to dzięki ich pracy i zaangazowaniu, aktorzy wystapiły w niezwykłych kostiumach. Na szczególną uwagę zasługują  Pani Magdalena Tykoszko, Katarzyna Zysk i Alicja Gruszfeld. Za realizację nagrania video i montaż odpowiadała Telewizja Narew.

W spektaklu wystąpiło 25 dzieci z  Przedszkola nr 5. Jednym z kryterium, któremu musieli sprostać zarówno młodzi aktorzy, jak i współautorzy przedstawienia, był wymóg przygotowania występu, którego czas trwania nie mógł przekroczyć dwudziestu minut.

Ocenie konkursowej podlegały wideoprezentacje spektakli przesłane przez wszystkie placówki biorące udział w przeglądzie.  Nadesłane filmy oceniło jury biorąc pod uwagę szereg kryteriów, w skład którego wchodzili:

Pan Artur Pastuszko - Aktor teatralny i estradowy, wokalista grający min. w pierwszych obsadach musicalu „Metro”, teatrze Ateneum i Komedia w Warszawie;

Pani Hanna Brózda - Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Mokotów, Członkini Komisji Kultury i Nazewnictwa. Z wykształcenia pedagog i terapeuta, autorka programu „Edukacja teatralna dzieci w młodszym wieku szkolnym”.

Pani Simeonka Veleva - Slawistka, nauczycielka języka bułgarskiego, wykładowca i lektor języka bułgarskiego w Studium Europy Wschodniej. Pani Anna Sobol - Absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Pan Michał Sołtan - gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer.

Pan Michał Wiśniewski -  dziennikarz, muzyk, wykładowca, absolwent Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Autor muzyki, książek, organizator zajęć pedagogiczno –wychowawczych.

Pani Anna Rumińska - Pedagog, dyrektorka Przedszkola Nr 317 ”Smykolandia”

Jury oceniając nadesłane prace, uwzględniło między innymi: wykonanie aktorskie i wokalne, scenografię, kostiumy, dobór muzyki; wykorzystanie potencjału grupy i reżyserię; realizację video, wrażenia ogólne, rozwiązania nowatorskie; wartości edukacyjne i dobór repertuaru do wieku wykonawców; reżyseria spektaklu, realizacja filmu video,

Autor tekstu: Barbara Florczyk i Maria Danielska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pon, 09 kwietnia 2018 21:59
Data ostatniej edycji: pon, 09 kwietnia 2018 22:07:11

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę