Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Łomżyński Batalion OT najszybszy w biegach przełajowych

Główne zdjęcie
Fot. DWOT

W pierwszych Mistrzostwach 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Biegach Przełajowych, jakie odbyły się w Puszczy Białowieskiej w weekend, po najwyższe laury podium sięgnęli żołnierze Łomżyńskiego Batalionu OT. W biegu na 8 kilometrów Paweł Grygo z Łomży w kategorii powyżej 35 lat zdobył złoty medal z czasem 29 minut 36 sekund. W kategorii poniżej 35 lat drugie miejsce zdobył Dawid Łach w czasie 31 minut 59 sekund, a trzecie wybiegał Marcin Kosiński – 32 min. 17 s. Magdalena Kołodziejczyk zwyciężyła w biegu 3 km w kat. ponad 35 lat z czasem 17 minut 56 s.

Fot. DWOT
Fot. DWOT
Fot. DWOT
Fot. DWOT
Fot. DWOT
Fot. DWOT

- Łącznie o medale i puchary w biegach przełajowych rywalizowało 60 osób; oprócz żołnierzy WOT w zawodach wystartowali strażnicy graniczni, policjanci, strażacy oraz uczniowie szkół średnich  – informuje Beata Leszczyńska, rzecznik prasowy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Białymstoku. Rywalizacja indywidualna odbywała się na dystansach 3 km i 8 km. Zawodnicy z Łomżyńskiego Batalionu OT odnieśli jeszcze więcej sukcesów. Na podium biegu na 3 km w kategorii do 35 lat znalazła się zdobywczyni 2. miejsca Katarzyna Chojnowska (18 minut 31 s), natomiast w kategorii mężczyzn na 3 km do 35 lat po zwycięstwo sięgnął Bartosz Ciuchnicki z 13. batalionu lekkiej piechoty, czyli łomżyńskiego. W kategorii powyżej 35. roku życia wysokie, bo drugie miejsce zajął Czesław Piotrowski – 13 minut 14 s, trzecie Zbigniew Obrycki – 13 min. 28 s.
- W zmaganiach zespołowych najlepszymi drużynami mistrzostw zostały: reprezentacja 13. blp, a w kategorii open ZSZ Hajnówka – dodaje rzeczniczka brygady OT. - Łomżyński zespół 13. batalionu lekkiej piechoty będzie reprezentował naszą brygadę na Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej.
Przypomnijmy, że wśród żołnierzy Łomżyńskiego Batalionu są zawodnicy, z sukcesami trenujący inne dyscypliny, np. sztuki walki, jak szeregowi: Hubert Sulewski, wiele razy mistrz Polski MMA amatorów, oraz Edyta Łuczaj, która kilkakrotnie stawała na podium mistrzostw Polski w judo. W cyklu imprez OT zaplanowano kolejne zawody sportowe, m.in., w siatkówce, strzelaniu i pływaniu. 

1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław” składa się z czterech batalionów lekkiej piechoty: 11. blp w Białymstoku, 12. blp w Suwałkach, 13. blp w Łomży i 14. blp w Hajnówce. W jej szeregach są lekarze, nauczyciele, ratownicy medyczni, kierowcy, studenci i uczniowie. Ponad 30 procent ochotników to osoby do 25. roku życia. Średnia wieku terytorialsa wynosi 31 lat, prawie co dziesiąty jest kobietą. Wojskowe Komendy Uzupełnień prowadzą doń nabór pełnoletnich obywateli Polski, kierując na badania lekarskie i psychologiczne.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę