Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Ciszewski mistrzem Łomży

Piotr Ciszewski, 7-letni reprezentant Klubu Szachowego Maraton, wygrał III Mistrzostwa Miasta Dzieci do 8 lat w szachach. Do rywalizacji w siedzibie Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży przystąpiło czternaścioro zawodników z roczników 2010 i 2011. Po prawie 3-godzinnej rywalizacji dwóch zawodników uzyskało taki sam wynik. W 7 partiach 7-latkowie Maratonu Piotr Ciszewski i Jerzy Chełstowski zdobyli po 6 punktów i o tym kto zdobędzie złoty medal zadecydowała punktacja dodatkowa.

Trzecie miejsce przy zajął rok starszy Piotr Lutoborski (Maraton), który zgromadził 5 punktów. Wśród dziewczynek tytuł mistrzyni wywalczyła również 7-letnia Maria Samełko (Maraton, 4 pkt., 5. miejsce w OPEN) wyprzedzając rok starszą Weronikę Mogielnicką (SP 10 Łomża, 3 pkt., 9. miejsce w OPEN) i również 7-letnią Natalię Szmigiel (Akademia Szachowa Sobocińscy, 2 pkt., 11. miejsce w OPEN).
Tydzień wcześniej dwóch najlepszych szachistów Mistrzostw Łomży z powodzenie startowało w 7. rundzie Podlaskiej Lidze Przedszkolaków. W turnieju, w którym wzięła udział niemal cała czołówka zawodników z rocznika 2011 i młodszych z województwa Jerzy Chełstowski (5,5 pkt. w 7 partiach) uplasował się na 4. miejscu przegrywając brązowy medal punktacją dodatkową. Siódmą lokatę wywalczył natomiast Piotr Ciszewski (5 pkt.). Warto dodać, że w ostatniej partii zawodnik Maratonu sprawił niespodziankę pokonując aktualnego mistrza Białegostoku do 7 lat, Adama Sokołowskiego. W zawodach wystąpiło 55 zawodników.
Dobre wyniki podopiecznych Vafy Mammadova są dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Województwa Podlaskiego do 7 lat, które już 7 kwietnia zostaną rozegrane w stolicy województwa.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę