Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Coraz zdrowsza rekreacja z Reebok Run Crew w Łomży

Główne zdjęcie
Fot. Akademia Sportu „Medyk”

Zaczęli biegać razem 6 tygodni temu. Czasami przez godzinę mieli mróz 12-stopniowy pod nogami, czasami słońce na nad głowami. - W deszczu jeszcze nie biegaliśmy, ale na pewno się nie poddamy kroplom wody prosto z nieba – śmieje się trener Paweł Remiszewski, który zainicjował w Łomży jako pierwszy i jedyny w Podlaskiem Reebok Run Crew. Te trzy angielskie słowa to: nazwa firmy, bieg i drużyna. Co sobotę o godz. 10. spotykają się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Księżnej Anny za „Dziewiątką”. - Trenujemy metodą aerobic capacity trenera i triathlonisty Ironmana Chrisa Hinshaw'a, Tempo i obciążenie biegowe uzależnione są od możliwości konkretnego uczestnika. W Łomży na zajęcia Reebok Run Crew przychodzi grupa ok. 40 do 60 osób w wieku od 13 do 70 lat.

Fot. Akademia Sportu „Medyk”
Fot. Akademia Sportu „Medyk”

- Nasza sobotnia impreza jest otwarta i bezpłatna dla wszystkich chętnych – zachęca do pokonania lenistwa trener Paweł Remiszewski, z którym treningi prowadzi utramaratończyk Krzysztof Grygo. - Chcemy zainteresować kolejnych biegaczy możliwością poznania metody aerobic capacity, która zwiększa siłę mięśniową, wydolność organizmu i wytrzymałość. Nasze treningi są dostosowane do wieku, kondycji i stopnia wytrenowania poszczególnych biegaczy. Mogą być całkiem początkujący.
W najbliższą sobotę, 17. marca od godziny 10. czeka delikatna rozgrzewka, część główna z seriami powtórzeń, po nich część uspokajająca oraz rozciąganie rozgrzanych mięśni i ćwiczenie stawów. - Metoda na tym polega, aby stawać się coraz sprawniejszym, nie ma tutaj rywalizacji zawodniczej – wyjaśnia trener Paweł Remiszewski, prowadzący Akademię Sportu „Medyk” w Łomży. W ramach MKS „Medyk” odbywają się zajęcia tae-kwondo olimpijskiego, natomiast ponadto w Akademii – inter cycling – jazda rowerowa w pomieszczeniu oraz crossfit - gimnastyka, podnoszenie ciężarów, zależnie od stopnia przygotowania uczestnika i jego mocy, treningi metaboliczno-kondycyjne, jak bieganie, pływanie, jazda rowerem. W każdym razie – to zajęcia również podnoszące sprawność i dające lepsze samopoczucie. - Podczas zajęć w sobotę nikomu nie będziemy narzucać tempa – dla ośmielenia i zachęty powtarza trener. I tak jak Chris Hinshaw zapewnia, że metoda aerobic capacity pomoże poprawić siłę biegową, wytrzymałość i wydolność. Podczas lekkiego godzinnego biegu dookoła stadionu jedni pokonają 7 czy 8 kilometrów, inni poprzestaną na żwawym prawie spacerze, ale jedni i drudzy poprawią krążenie krwi, pracę płuc i mózgu oraz metabolizm całego organizmu. Trener Remiszewski kładzie akcent na zdrową zabawę w życzliwym towarzystwie z Reebok Run Crew, gdzie panuje przyjazna, rodzinna atmosfera, więc dobrze czują się  single, pary i całe rodziny. Przypomina, że śniadanie na 2 godziny przed treningiem powinno być lekkie, np. owsianka i banan.

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę