Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Duży sukces MŁKS-u

Główne zdjęcie
Piłkarze MŁKS-u w rozmowie z trenerem Jackiem Lisem podczas wygranego półfinału z Jagiellonią Białystok

Znakomicie spisała się drużyna Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego z rocznika 2007 w Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W zawodach rozgrywanych w Piątnicy zespół prowadzony przez trenera Jacka Lisa okazał się najlepszy pokonując w finale Wigry Suwałki 1:0.

- Do udziału w tym turnieju, którego pomysłodawcą jest prezes PZPN, Zbigniew Boniek, zostały zaproszone najlepsze ekipy z całego województwa, które zajęły czołowe miejsca w poprzednim sezonie w rozgrywkach grupy Żak - tłumaczył Sławomir Stanisławski, organizator imprezy z ramienia Podlaskiego ZPN-u. Na starcie nie zabrakło mistrza, Wigier Suwałki, wicemistrza Jagiellonii Białystok czy brązowego medalisty, MOSP-u Białystok. Oprócz nich w piątnickim turnieju zagrały także AP Talent Białystok (4. miejsce), Junior Białystok (9. miejsce), Brylant Bielsk Podlaski (11. miejsce), KS Wasilków (nie grał w turnieju finałowym) oraz gospodarze, MŁKS Łomża, który uplasował się na 10. pozycji. Wszystkie drużyny podzielono na dwie grupy, w których grano systemem każdy z każdym mecze trwające po 15 minut. W grupie A zgodnie z przypuszczeniami miejsca premiowane awansem do półfinałów zajęły drużyny z Białegostoku. Pierwsze miejsce zajął MOSP, o punkt wyprzedzając Jagiellonię. W grupie B świetnie spisała się drużyna MŁKS-u, która zdobyła 7 punktów. Ełkaesiacy w pokonanym polu pozostawili niespodziewanie Wigry wygrywając 2:0 - Wielkie słowa pochwały należą się Adrianowi Mieczkowskiemu, który w spotkaniu bronił w sposób nieprawdopodobny. To rywale mieli przewagę, ale my byliśmy do bólu skuteczni i wygraliśmy - cieszył się Lis. Mimo porażki suwalczanie zdołali zakwalifikować się do 1/2 finału z drugiej pozycji.
Jako pierwsi do rywalizacji o finał stanęły drużyny Wigier i MOSP-u. Po zaciętym spotkaniu lepsza okazała się ta pierwsza wygrywając 2:1. Drugie spotkanie zapowiadało się jeszcze bardziej ekscytujące. Wiadomo, że starcia drużyny ŁKS-u i MŁKS-u z Jagiellonią od zawsze mają dodatkowy smaczek. Nie inaczej było i tym razem. Nieco lepiej prezentowała się ekipa gospodarzy, ale pod bramką rywali brakowało im skuteczności. W efekcie przez 15 minut żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza rywali i o tym kto awansuje do wielkiego finału miały zadecydować rzuty karne. Wojnę nerwów lepiej wytrzymali ełkaesiacy, którzy wygrali 3:1 i po raz drugi w turnieju stanęli na przeciwko Wigier. Ostatnie starcie tego turnieju było bliźniaczo podobne do tego z fazy grupowej. Częściej przy piłce byli gracze z Suwałk, którzy imponowali wyszkoleniem technicznym. Niestety dla nich w bramce przeszkodą nie do przejścia był drugi golkiper MŁKS-u, Mateusz Mościcki. Niedługo przed zakończeniem meczu gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę. Po tym ciosie rywale już nie zdołali się podnieść i to zespół z Łomży po końcowej syrenie mógł cieszyć się ze zwycięstwa - Uważam, że wszystkie zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom. Tym bardziej cieszę się, że w tak mocnej stawce zajęliśmy pierwsze miejsce - podsumował turniej trener MŁKS-u.
Tuż przed finałem rozegrano spotkanie o 3. lokatę. W tym meczu zdecydowanie lepsi byli gracze Jagiellonii, którzy 3:0 pokonali zespół MOSP-u. Wszystkie cztery zespoły nagrodzone zostały pucharami, a ekipa z Łomży dodatkowo wywalczyła prawo gry w turnieju finałowym, w którym zagrają zwycięzcy rozgrywek wojewódzkich z całej Polski.

Wyniki turnieju:
Grupa A
MOSP Białystok - KS Wasilków 2:0
MOSP - Brylant Bielsk Podlaski 1:1
MOSP - Jagiellonia Białystok 1:0
Jagiellonia - Brylant 3:0
Jagiellonia - KS Wasilków 2:0
Brylant - KS Wasilków 1:0

Tabela:
1. MOSP 7 pkt.
2. Jagiellonia 6 pkt.
3. Brylant 4 pkt.
4. KS Wasilków 0 pkt.

Grupa B
MŁKS Łomża - Talent Białystok 2:1
MŁKS - Junior Białystok 1:1
MŁKS - Wigry Suwałki 2:0
Wigry - Talent 1:0
Wigry - Junior 1:0
Talent - Junior 1:1

Tabela:
1. MŁKS 7 pkt.
2. Wigry 6 pkt.
3. Junior 2 pkt.
4. Talent 1 pkt.

Półfinały
Wigry - MOSP 2:1
MŁKS - Jagiellonia 0:0, karne 3:1

O 3. miejsce
Jagiellonia - MOSP 3:0

Finał
MŁKS - Wigry 1:0

Wyróżnienia indywidualne
- najlepszy bramkarz - Mateusz Mościcki (MŁKS)
- najlepszy strzelec - Alex Sokołowski (Jagiellonia)
- najlepszy zawodnik - Jan Bryk (Wigry)

Skład MŁKS-u:
Mateusz Mościcki, Adrian Mieczkowski, Karol Gawęcki, Błażej Lesicki, Łukasz Suchowicz, Jakub Firmuga, Jakub Openchowski (zdobywca 2 bramek), Mikołaj Tarnacki (1 bramka), Łukasz Kijek (1 bramka), Jakub Lis (1 bramka), 1 bramka zaliczona dla M-ŁKS była samobójcza.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę