Kupiski bez konkurencji... w unihokeju

SP Kupiski

Świetnie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Kupiskach podczas rozgrywanych w Suwałach wojewódzkich finałach w unihokeju. Chłopcy zdobyli tytuł mistrza województwa, a dziewczęta tytuł wicemistrza województwa podlaskiego. Trenerem i opiekunem obu zespołów jest Adam Wszeborowski.

Patryk Kania zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju a Paulina Gralińska została wybrana najlepszym bramkarzem turnieju.
Weronika Żelazna zdobyła 9 bramek i została najlepsza zawodniczką zespołu a  Szymon Zawalich został wybrany najlepszym zawodnikiem zespołu.
Weronika Żelazna zdobyła 9 bramek i została najlepsza zawodniczką zespołu a Szymon Zawalich został wybrany najlepszym zawodnikiem zespołu.
SP Kupiski dziewczęta - srebrne medalistki: bramkarka-Paulina Gralińska oraz kapitan zespołu Weronika Żelazna oraz Amelia Sawicka, Julia Filipkowska, Katarzyna Openchowska, Emilia Orłowska, Dżesika Trzcińska, Kinga Pawelczyk, Maja Jakubiak, Julia Piotrowska, Julia Pawelczyk i Martyna Dzierzgowska.
SP Kupiski chłopcy - złoci medaliści: bramkarze- Dawid Wileński oraz Mateusz Polkowski,  kapitan zespołu Szymon Zawalich oraz Bartosz Kołota, Adrian Tomaszczyk, Hubert Świerszcz, Przemysław Pazik, Patryk Kania, Mikołaj Zysk, Maciej Osiecki, Tomasz Smekta, Sebastian Rokuszewski i Maciej Faryna.
SP Kupiski chłopcy - złoci medaliści: bramkarze- Dawid Wileński oraz Mateusz Polkowski, kapitan zespołu Szymon Zawalich oraz Bartosz Kołota, Adrian Tomaszczyk, Hubert Świerszcz, Przemysław Pazik, Patryk Kania, Mikołaj Zysk, Maciej Osiecki, Tomasz Smekta, Sebastian Rokuszewski i Maciej Faryna.

Turniej unihokeja rozgrywany był w dwóch etapach. Pierwsze mecze zespoły z Kupisk rozgrywały 13 grudnia. W rozgrywkach  pierwszej rundy grupy B dziewczęta pokonały SP 11 Suwałki 3 do 0, SP 6 Białystok 3 : 0  i SP Gródek 2 : 1 i zajęły pierwsze miejsce. Tego samego dnia rywalizowali chłopcy grupa A. Reprezentacja z Kupisk pokonała SP Jasionówka 4 : 0, zremisowała z SP 11 Suwałki 0 : 0 oraz z SP 14 Białystok i ostatecznie tak jak dziewczęta chłopcy zajęli w grupie pierwsze miejsce.
Runda finałowa, w której spotkały się po cztery najlepsze zespoły została rozegrana w Suwałkach 22 grudnia. Dziewczęta z Kupisk pokonały wówczas SP 19 Białystok 4 : 0, ale w finale przegrały z SP Gródkiem 2 : 0 i zajęły drugie miejsce w województwie. Na trzecim miejscu zawody ukonczył zespół SP Domanowo, a czwarta była drużyna SP19 Białystok.
Jedna z zawodniczek SP Kupiski - Weronika Żelazna, która w turnieju zdobyła 9 bramek została najlepsza zawodniczką zespołu a Paulina Gralińska najlepszą bramkarką.

Drużyna chłopców z Kupisk w drodze do finału pokonała SP 2 Grajewo 2 : 1 a w finale po wspaniałej walce SP Goniądz 2 : 1. To dało im pierwsze miejsce w województwie i tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego. Drugie meijsce przypadło SP Goniądz, a dalej były zespoły SP 2 Grajewo i SP11 Suwałki.
Dodatkowo Patryk Kania zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju a Szymon Zawalich został wybrany najlepszym zawodnikiem zespołu.

Oto składy drużyn
Chłopcy - złoci medaliści: bramkarze - Dawid Wileński oraz Mateusz Polkowski, Szymon Zawalich, Bartosz Kołota, Adrian Tomaszczyk, Hubert Świerszcz, Przemysław Pazik, Patryk Kania, Mikołaj Zysk, Maciej Osiecki, Tomasz Smekta, Sebastian Rokuszewski i Maciej Faryna.

Dziewczęta - srebrne  medalistki: bramki - Paulina Gralińska oraz Weronika Żelazna, Amelia Sawicka, Julia Filipkowska, Katarzyna Openchowska, Emilia Orłowska, Dżesika Trzcińska, Kinga Pawelczyk, Maja Jakubiak, Julia Piotrowska, Julia Pawelczyk i Martyna Dzierzgowska.