Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 03 października 2022 napisz DONOS@

Szkoły z Łomży bez medalu

Żadnej z łomżyńskich szkół nie udało się w tym roku stanąć na podium w organizowanych przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy Igrzyskach Dzieci, Młodzieży oraz Licealiadzie. W odbywających się w miniony weekend turniejach najlepiej spisali się chłopcy z I Liceum Ogólnokształcącego, którzy zajęli czwartą lokatę.

Jako pierwsi do rywalizacji w wojewódzkim finale przystąpili uczniowie szkół podstawowych z roczników 2005 i młodsi, którzy w sobotę w Suwałkach walczyli w Igrzyskach Dzieci. W ośmiozespołowej grupie na szóstym miejscu uplasowali się zawodnicy z Szkoły Podstawowej w Konarzycach (Michał Karwowski, Marcin Karwowski, Filip Karwowski i Sebastian Kozikowski). Tą samą lokatę wywalczyły także dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży grające w składzie Adrianna Duchnowska, Zuzanna Piaścik, Aleksandra Kowalczyk i Maja Ciuchnicka. Tego samego dnia, ale w Białymstoku rozegrano finał wojewódzki Licealiady. Nasze miasto w tych zawodach reprezentowały drużyny I Liceum Ogólnokształcącego. Lepiej spisali się chłopcy (Szymon Sienkiewicz, Mateusz Skrodzki, Arkadiusz Mroczkowski i Jakub Kozikowski), którzy ukończyli zmagania na czwartym miejscu. Gorzej poszło dziewczętom (Sylwia Mroczkowska, Nadia Podstolska, Patrycja Modzelewska), które były siódme, ale z powodu choroby jednej z zawodniczek musiały sobie radzić w trzyosobowym składzie.
W ostatnim z finałów rozegranych w Białymstoku, w którym zagrali zawodnicy z klas siódmych oraz gimnazjów Łomżę reprezentowali chłopcy z Gimnazjum Katolickiego (Adam Borusiewicz, Mateusz Niedźwiedzki, Piotr Zalewski, Stanisław Swierzewski) oraz dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 9 (Malwina Szewczyk, Karina Dmoch, Julia Chodorowska, Wiktoria Borawska). Niestety obie ekipy odebrały surową lekcję szachów zajmując ostatnie, ósme miejsca.
Również w niedzielę w Łomży odbyły się dwa turnieje z okazji Mikołajek. W grupie dzieci i młodzieży do 18 lat pierwsze miejsce zajął najstarszy jego uczestnik, 14-letni Krzysztof Bienias, który uzyskał 6 punktów w 7 partiach. Zawodnik Maratonu Łomża wyprzedził jeden punkt 9-letniego Sebastiana Korbuta (MUKS Stoczek 45 Białystok) i 8-letniego Szymona Mandziuka (Maraton). W grupie seniorów równych sobie nie miał Wojciech Walewski (Maraton) wygrywając z kompletem 7 punktów. Drugie miejsce przypadło klubowemu koledze, Piotrowi Obiedzińskiemu (5 pkt.), a trzecie zajął Jan Plesiuk (SKS SMOL - BUD Giżycko, 4 pkt.). Warto wspomnieć, że tuż za podium uplasował się 14-letni Paweł Szeligowski, który jako jedyny junior zdecydował się rywalizować z seniorami.
Bardzo dobrze spisali się trzej młodzi łomżyńscy szachiści, którzy zdecydowali się wziąć udział w rozgrywanym w podostrołęckim Lelisie turnieju o "Złotą Wieżę" w kategorii do 13 lat. Na pierwszym miejscu zmagania zakończył Jakub Firmuga ze Szkoły Podstawowej nr 7, który wygrał wszystkie 7 partii. Tuż za nim uplasował się zaledwie 6-letni Jerzy Chełstowski, którego postawa była największym zaskoczeniem całej imprezy. Najmłodszy zawodnik zawodów niespodziewanie zdobył aż 6 punktów pokonując m.in. trzy lata starszego i bardziej doświadczonego brata, Bartosza, który tym razem musiał zadowolić się "dopiero" trzecim miejscem (5 pkt., obaj Maraton Łomża).

is

220810024636.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę