wtorek, 19 marca 2024 napisz DONOS@

Medalowi pływacy

Jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe medale zdobyło dwoje zawodników UKS Butterfly Łomża podczas odbywających się w Suwałkach Mistrzostwach Województwa Podlaskiego 2017 w Pływaniu. W zawodach, w sześciu kategoriach wiekowych, rywalizowało 321 pływaków z 12 klubów.

UKS Butterfly Łomża na zawody wystawił sześciu zawodników uczących się w SP 10, SP 5 w Łomży i SP  w Podgórzu. Startowali w kat. 10, 11 i 12 lat. Najwięcej medali - aż 4 - wywalczył 10-letni Miłosz Parzych ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży. Zdobył złoto na dystansie 100 m st. grzbietowym z czasem 1;26,82 oraz srebro na dystansie 100 m st. zmiennym (1;33,11), 50 m st. grzbietowym (41,66) oraz 50 m st. dowolnym (34,95). Wśród dziewcząt  dwa brązowe  medale – na 400 m st. dowolny z czasem  5;58,89 s oraz na 100 m st. grzbietowym 1;22,32 s. - zdobyła Maja Komorowska (12 lat) z łomżyńskiej „Piątki”
jak przekazują trenerzy - T. Drozdowski, B. Kutny, A. Rutkowski, J. Szeremet - dobrze spisali również się pozostali zawodnicy łomżyńskiego klubu. Dominik Skawski zajął czwarte miejsce na 100 m st. grzbietowym, Szymon Pachucki  był czwarty na 100 m st. grzbietowy i piąty st. klasycznym, Magdalena Dobrogowska zajęła piąte miejsce st. grzbietowym, Oliwia Kużnicka siódme st. grzbietowym.