niedziela, 22 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Szachowy weekend w Marianowie

Szachiści na dwa dni opanowali Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. Najpierw rozgrywane były tu Drużynowe Mistrzostwa Grupy Zachodniej SZS Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach, a później Licealiada Grupy Zachodniej SZS w szachach. W obu imprezach przy szachownicach zasiadło po około stu szachistów z całego regionu od Grajewa i Szczuczyna na północy po Czyżew i Szepietowo na południu.

Organizatorem zawodów był Miejski Szkolny Związek Sportowy, a sędziował Sławomir Sobociński. Drużyna składała się z czterech reprezentantów szkoły, szachiści rywalizowali systemem kołowym czyli każdy z każdym. Tempo gry wynosiło po 10 min + 5 sek. dla zawodnika na rozegranie partii. W obu turniejach walczono o prawo gry w Finałach Województwa Podlaskiego. 
W Drużynowych Mistrzostwach Grupy Zachodniej SZS Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach wystartowało 8 drużyn chłopców z Czyżewa, Grajewa, Łomży, Piątnicy, Pniewa, Rutek, Szczuczyna i Szepietowa. Wygrała reprezentacja  Szkoły Podstawowej w Szepietowie przed zespołem z Gimnazjum Katolickiego w Łomży i to te dwa zespoły pojadą na finały.
W zawodach dziewcząt do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn z Ciechanowca, Grajewa, Konarzyc, Łomży, Rajgrodu i Rutek. Wygrały i do Białegostoku pojadą zawodniczki reprezentujące Szkołę Podstawową Nr 9 w Łomży oraz Szkołę Podstawową Nr 1 w Grajewie. 
Natomiast w Licealiadzie Grupy Zachodniej SZS w szachach wystartowało 7 drużyn chłopców oraz 4 drużyny dziewcząt. Do rozgrywek wojewódzkich awansowali w grupie chłopców zespoły 1LO w Łomży oraz LO w Grajewie, a w kategorii dziewcząt: LO w Grajewie (1 miejsce), i 1LO w Łomży.

180420110931.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0