Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Szachowy weekend w Marianowie

Szachiści na dwa dni opanowali Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. Najpierw rozgrywane były tu Drużynowe Mistrzostwa Grupy Zachodniej SZS Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach, a później Licealiada Grupy Zachodniej SZS w szachach. W obu imprezach przy szachownicach zasiadło po około stu szachistów z całego regionu od Grajewa i Szczuczyna na północy po Czyżew i Szepietowo na południu.

Organizatorem zawodów był Miejski Szkolny Związek Sportowy, a sędziował Sławomir Sobociński. Drużyna składała się z czterech reprezentantów szkoły, szachiści rywalizowali systemem kołowym czyli każdy z każdym. Tempo gry wynosiło po 10 min + 5 sek. dla zawodnika na rozegranie partii. W obu turniejach walczono o prawo gry w Finałach Województwa Podlaskiego. 
W Drużynowych Mistrzostwach Grupy Zachodniej SZS Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach wystartowało 8 drużyn chłopców z Czyżewa, Grajewa, Łomży, Piątnicy, Pniewa, Rutek, Szczuczyna i Szepietowa. Wygrała reprezentacja  Szkoły Podstawowej w Szepietowie przed zespołem z Gimnazjum Katolickiego w Łomży i to te dwa zespoły pojadą na finały.
W zawodach dziewcząt do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn z Ciechanowca, Grajewa, Konarzyc, Łomży, Rajgrodu i Rutek. Wygrały i do Białegostoku pojadą zawodniczki reprezentujące Szkołę Podstawową Nr 9 w Łomży oraz Szkołę Podstawową Nr 1 w Grajewie. 
Natomiast w Licealiadzie Grupy Zachodniej SZS w szachach wystartowało 7 drużyn chłopców oraz 4 drużyny dziewcząt. Do rozgrywek wojewódzkich awansowali w grupie chłopców zespoły 1LO w Łomży oraz LO w Grajewie, a w kategorii dziewcząt: LO w Grajewie (1 miejsce), i 1LO w Łomży.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę